Ana Sayfa Gündem 29 EKİM KUTLAMALARI ANITA ÇELENK SUNUMU İLE BAŞLADI!

29 EKİM KUTLAMALARI ANITA ÇELENK SUNUMU İLE BAŞLADI!

33 views
0

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yılı kutlamaları Düzce’de çelenk sunumuyla başladı. Düzce Anıtpark’ta gerçekleştirilen programda Düzce Valisi Cevdet Atay ve Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Göşterişli Atatürk anıtına çelenk sundu. Ardından ise saygı duruşunda bulunuldu; İstiklal Marşı okundu. Sonrasında program sonu erdi.

Vali Cevdet Atay 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda ise “Milletçe, Cumhuriyetimizin 97. Yıl dönümünü büyük bir kıvanç ve heyecanla kutlamanın onurunu yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran kadim tarihi birikimi, köklü devlet tecrübesi ve bir asra yaklaşan Cumhuriyet birikimi ile kahraman milletimiz; aynı zamanda dünyanın tüm mağdur, mazlum, soydaş ve kardeş topluluklarının da ilham kaynağı olmuştur. Cumhuriyetimizin Kurucusu, Kurtuluş Savaşımızın Muzaffer Komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ Sevgili Gençler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz’ diyerek en büyük eseri olan Cumhuriyetimizi sizlere emanet etmiştir.

Barışın, özgürlüğün, egemenliğin, milli ve manevi değerlerimizin güvencesi olan sizler, Cumhuriyetimizi daha nice yıllara, çok daha güçlü, çok daha müreffeh bir şekilde geleceğe taşıyacaksınız. Şartlar ne olursa olsun hepimiz cennet vatanımız için var gücümüzle çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Kahraman ecdadımızın, bizlere bıraktığı en değerli miras olan cumhuriyetimizi, erdem ve faziletinden ödün vermeden yaşatmak, layık olduğu şekilde geleceğe aktarmak milli ödevimizdir. Bu bilinç ve inançla; bizlere bu toprakları ebedi yurt kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı ve bin yıldır, dünyanın en gözde, üzerinde en çok mücadele yürütülen coğrafyasında yaşamamızın bedelini canlarıyla ödeyen tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerinde bulundu.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments