Ana Sayfa Gündem ZİRAAT ODASI BAŞKANINDAN İL BAŞKANINA SİTEM DOLU SÖZLER

ZİRAAT ODASI BAŞKANINDAN İL BAŞKANINA SİTEM DOLU SÖZLER

844 views
0

AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ve beraberindeki heyet referandum çalışmaları kapsamında bu kez Düzce Ziraat Odası’nın kapısını çaldı. Ziyarete damgasını ise Oda Başkanı Ramazan Öztürk’ün sitemkar sözleri vurdu. Öztürk, “26 bin üyesi olan bir sivil toplum kuruluşunu, iktidar partisi olarak seçimden seçime ziyaret ettiğinizi hatırlatmak isterim. Seçim öncesi gelen vekillerimizin odamıza karşı sözlerini tutmadıklarını da bilmelerini isteriz.” diyerek sitemini kelimelere döktü.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin ve beraberindeki heyet anayasa değişikliği referandumununa ilişkin yürüttükleri “evet” kampanyası kapsamında Düzce Ziraat Odası’nı ziyaret ettiler.

ziraat odası (3)

AK Parti heyeti hem oda yönetimi hem de ziyarete katılan vatandaşlarla uzun soluklu bir görüşmek yaptı. Ancak gerçekleşen ziyarette AK Partililer beklenmedik bir serzenişle karşılaştı.

İlk olarak konuşma yapan Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, AK Parti’nin seçimden seçime geldiğini belirterek, vekiller tarafından da verilen sözlerin tutulmadığını belirtti. Öztürk, “26 bin üyesi olan bir sivil toplum kuruluşunu, iktidar partisi olarak seçimden seçime ziyaret ettiğinizi hatırlatmak isterim. Seçim öncesi gelen vekillerimizin odamıza karşı sözlerini tutmadıklarını da bilmelerini isteriz. Düzce Ziraat Odası 26 bin üyesi olan, 21 meclis üyesi, 7 yönetim kurulundan, 120 köy delegesinden oluşmaktadır. Odamızın kendine ait hizmet binası, ilaç satış reyonu, misafirhanesi, toplantı salonu, 18 bin 105 metrekare uygulama bahçesi, 2 adet ziraat mühendisi, 1 ziraat teknisyeni, 2 personel, 1 stajyer ve 1 çalışan elemanıyla çiftçilerimize hizmet vermeye çalışmaktayız.” dedi.

ziraat odası (7)

Son yıllarda tarımda iyi projeler olmakla beraber olumsuz gelişmeler de göz ardı edilmemeli. Örneğin tüm Karadeniz Bölgesi’ni ilgilendiren bir fındık sorunumuz sizlerinde malumu olduğu gibi çiftçilerimizi rahatsız etmektedir. Yine 7-8 yıldır mısır fiyatlarının yerinde saymasına rağmen, mazot, gübre, tohum fiyatlarının çok yüksek olması, çiftçinin para kazanamaması köyü terk etmesine sebep olduğu gibi tarımla uğraşanların yaş ortalamasının 55’in üzerinde olmamasını tetiklemektedir.”diye konuştu.

Konuralp’teki Kasaba Pirinci’nin tohum temini konusunda çiftçilerin ihtiyaçları olduğunu İl Başkanı Keskin’e iletirken durumun aciliyetini belirten Öztürk, referanduma işaret etmeyi de ihmal etmedi. Öztürk, “AK Parti olarak yüzde 80’in üzerinde oy aldığınız seçmenin bizim üyelerimiz olduğunu hatırlatır, çiftçilerimize karşı daha samimi davranmanızı rica ederim.” dedi.

ziraat odası (6)

Öztürk’ün seçimden seçime geliyorsunuz ve verdiğiniz sözleri tutmuyorsunuz sitemine AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin şu yanıtı verdi: “Biz de köylü çocuğuyuz. AK Parti iktidarının 2002’den beri yaptığı hizmetler ortadadır. 2002 öncesini de hatırlatmak isterim. Mustafa Kemal Atatürk de, “Köylü milletin efendisidir” demiştir.”

Fındıkla ilgili bir buçuk yıldır bir problem var biz de her yerde anlattık. 2002 öncesi fiyatları biliyorsunuz. Özellikle Fiskobirlik döneminde fındık bir şanssızlık yaşadı. Bunun sonrasında fındık serbest piyasa ekonomisine düştü. Bu aslında iyi oldu fındığın belli bir yükselişe gelmesi ve değerinin artması için. İyi paralar kazandık biz fındıktan. Ancak geçen yıldan itibaren bir düşüş var. Bunu engellemek için devletimiz bazı destekler veriyor. Lisanslı depoculuğa adapte olunmadığını kaydeden Keskin aslında lisanslı depoculuğun çok büyük avantajları var diye konuştu.

Son olarak başkanlık sistemi hakkında bilgiler veren Keskin, bunun bir takım oyunu olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Biz diyoruz ki, “Milletten yetkiyi ben alırım, ekibimi kurarım, çalışırım, millet bana bir daha oy verirse gelirim. Vermezse bir başkasını seçer.” Bu bir takım oyunudur. Siz takımınızı iyi kurarsanız şampiyon olursunuz, iyi işler yaparsınız. Takımınızı iyi kurmazsanız başkaları müdahale ederse işler iyi yürümez.”

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir