Ana Sayfa Genel VATANINI EN ÇOK SEVEN GÖREVİNİ EN İYİ YAPANDIR

VATANINI EN ÇOK SEVEN GÖREVİNİ EN İYİ YAPANDIR

1.478 views
2

Merhaba Sevgili Düzceliler;

2005 yılının 15 Temmuz günü geldiğim Düzce’ de 11 yılımı tamamladım. Ülkemin son ili olan bu şehirde görev süremin dolmasını beklemeden gitmeyi planlarken ailemin geleceğini bu şehirde kurma kararı aldım.

Türkiye’ nin en büyük şehirlerinden biri olan Kayseri’ ye yerleşmektense şirin, ormanı bol, ulaşımı kolay, çekirdek aile yapısını halen koruyan, hafızlar şehri ve daha saymakla bitiremeyeceğim BİR ÇOK özellikleri bulunan Düzce’ ye yerleştim.

Dedim ya görev sürem dolmadan gitmeyi planlıyordum. Ev sahibimin annesi Ulviye (ULUSOY) teyze ile tanıştım. Karadeniz insanının klasik tüm karakteristik yapısını taşıyan mert, özü sözü bir, insanları sevgi ile kucaklayan eli öpülesi bu teyzem Düzce’ yi sevdirdi bizlere.

Yaşadıkça arkadaş çevremiz genişledi. Her biri ayrı değerler olan insanlarla karşılaştık. Hangi birini sayalım. Sevgili Halis KIRCA hocam, Emekli Orman Muhafaza Memuru Bahattin TOPÇU, Düzce aşığı Ruhi GÜNER, Diş Hekimi Şadan AYPAR ve yüzlerce Düzceli.

Hepsi mert hepsi yiğit hepsi vatansever insanlar.

Hele son günlerde biri var ki nasıl anlatayım. İmam Hatip Cami Müezzini Yusuf UĞUR hoca. Yusuf Hocam aynı zamanda Cami dernek başkanımız. Camimizin eski şadırvanının yerine yenisini yapmak üzere takdire şayan bir çaba göstermektedir.

Mahalle sakinleri ve esnafı bu yönde kanalize etmekte, klasik cami görevlisi kalıbından çıkarak herkesi cami ile buluşturmaya çalışmaktadır. Görevini en şekilde yapan hocama şükranlaımı sunuyorum.

Düzce de Yusuf Hoca gibi yüzlerce gizli kahraman bulunduğunu biliyorum.

Sizlere ülkemizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün şu veciz sözü ile veda etmek istiyorum. “VATANINI EN ÇOK SEVEN GÖREVİNİ EN İYİ YAPANDIR” Sevgiyle kalın.

08.12.2016

Turhan TÜRKASLAN

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ruhi güneryusuf UGUR Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
yusuf UGUR
Ziyaretçi
yusuf UGUR

Sayin komutanim guzel duygu ve dusunceleriniz icin tesekkur ederim bizlerin bu calismalarimiz 38 yil mihrapta görev yapan merhum babam Ahmet UGUR hoca efendinin bizlere kazandirmis oldugu gorevi sevmemiz ve görev anlayisimizdan ileriye gelmektedir yaomis oldugumuz bu çalismalar siz değerli cemaatımız için az bile. Teşekkür ediyorum.

ruhi güner
Ziyaretçi
ruhi güner

Sevgili turhan TÜRKASLAN GİBİ VATAN EVLATLARI OLMAZSA BU ÜLKE İNSANLARI VAZİFE AŞKININ NE OLDUĞUNU ANLAYAMAZ İÇİ İNSAN VE VATAN SEVGİSİ İLE DOLU OLAN BU GÜZEL İNSANIN ÖMRÜNÜN KALAN KISMINDA MUTLU VE BAŞARILI OLASI DİLEĞİ İLE KENDİSİNE VE AİLESİNE MUTLULUKLAR DİLİYORUM