Ana Sayfa Gündem VALİ; YENİ KİMLİKLER HAYATIMIZI KOLAYLAŞTIRACAK !

VALİ; YENİ KİMLİKLER HAYATIMIZI KOLAYLAŞTIRACAK !

620 views
0

Düzce Valisi Zülkif Dağlı çipli yeni kimlik kartlarına başvuru yaptı. Yeni kimlik kartlarının ilerleyen yıllarda kullanım alanının genişleyeceğini ifade eden Vali Dağlı “Kişi hayatına tek bir kart ile devam edebilecek. İşlerimiz kolaylaşacak” dedi.

Yeni kimlik kartlarına başvurular başladı. Düzce Valisi Zülkif Dağlı’da Düzce il nüfus ve vatandaşlık müdürlüğüne giderek yeni kimlik başvurusunu yaptı. Yeni kimliklerin hayatı kolaylaştıracağını ve ilerleyen yıllarda daha geniş kapsamlı kullanılacağını ifade eden Vali Dağlı “Kişi hayatına tek bir kart ile devam edebilecek. İşlerimiz kolaylaşacak” dedi.

valin1

Vali Dağlı yeni kimlik kartları ile ilgili olarak “Yeni kimlik kartlarının dağıtımı başladı. Tamamen elektronik sistem üzerinden aynen pasaport alır gibi sistemden bilgiler giriliyor. Gerekli işlemler yapıldıktan sonra kimlikler adresimize gelecek. Pek çok alanda işimizi kolaylaştıracak. E devlete girebileceğiz. Ülkeler arası seyahat yapacağız. Günün her anında kullanımı arttırılacak. Bundan sonra ki süreçte de yeni yeni bilgiler buna yüklenecek. Kişi hayatına tek bir kart ile devam edebilecek. İşlerimiz kolaylaşacak” dedi.

Vatandaşların yoğun ilgisinden dolayı sıranın çok fazla olduğunu ifade eden Vali Dağlı “Vatandaşların biraz sabırlı olmasında fayda var, ilk günlerde biraz yoğunluk var. İlimizde 4 tane parmak okuma cihazı var. İlçelerimizde birer tane var. Vatandaşlar biraz bekleyebilir ama sabırlı olmak lazım. Günlük 150 civarı vatandaşın işlemi yapılacak” ifadelerini kullandı.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir