Ana Sayfa Gündem VALİ DAĞLI’DAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

VALİ DAĞLI’DAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

623 views
0

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Dağlı, mesajında, Kadınlar Gününün ülkemizde kadın sorunlarının gündeme getirilmesi, tartışılması ve bu sorunlara çözüm aranması için önemli bir zemin oluşturduğunu belirtti.

Günümüzde kadınların, sosyal hayat içinde aktif olarak yer almaya başladığını, üreten konumdaki kadınların sayısının hızla arttığını aktaran Dağlı, “Günümüzün yükselen ve gelişen Türkiye’sinde kadınlara verilen değer ve önem arttıkça, ülkemizin büyüme ve gelişme ivmesi daha da hızlanmış, hızlanmaya da devam edecektir. Kadınıyla erkeğiyle omuz omuza verip gelişen dünyada Düzce ili olarak yerimizi almak için gelişimin, değişimin, yeni yapılanmanın farkında olmalı, pozitif gücümüzü harekete geçirerek ve her türlü uyumsuzlukla mücadele ederek hak ettiğimiz yerlere mutlaka geleceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kadının kafasındaki örtüyle değil kafasının içindeki fikirlerle, üzerindeki elbiseyle değil yüreğindeki inançla değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yapan Dağlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kadınlar annemiz, eşimiz, meslektaşımız olarak her zaman en çok saygıya, sevgiye layık olan, toplumumuzun en önemli bireyleridir. Kadınlarımızın birey olarak toplumumuzda her zaman hak ettiği yerde olması için hep birlikte elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz.”

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir