Ana Sayfa Siyaset TOZAN’DAN SAĞDUYU ÇAĞRISI

TOZAN’DAN SAĞDUYU ÇAĞRISI

601 views
0

Sosyal medyadan yaptıkları tepki çeken paylaşımla bir anda gündeme oturan ve ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçlamasıyla gözaltına alınan iki genç ile ilgili siyasi cepheden bir açıklama da CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan’dan geldi. Gençlerin yaptığı eylem kadar sosyal medyada şahıslarına yapılan hakareti de tasvip etmediklerini vurgulayan Tozan, referandumda ‘Hayır’ diyecek bir partinin mensubu olarak gerekçelerini anlatmak için iki gence kapılarının açık olduğunu ifade etti ve halkı bu süreçte ‘sağduyulu’ olmaya davet etti.

“Vatandaşlarımızı sağduyulu olmaya davet ediyoruz” Tozan, “Anıtpark Meydanı’nda iki gencin ellerindeki silahlar ile tehditler savurmasının kabul edilebilir hiçbir tarafı yoktur. Her ne kadar gençlerimizin eylemlerini tasvip etmiyor olsak da özellikle sosyal medyada gençlere yönelik küfür ve hakaretleri de tasvip etmiyoruz. Vatandaşlarımızı itidalli davranmaya ve sağduyulu olmaya davet ediyoruz. Siyasi söylem geliştiren siyasi patilerimizin insanlarımızı kamplaştırıp kutuplaştıracak söylemlerden uzak durmasının önemini hatırlatıyoruz. Olaya hızlı bir şekilde müdahale eden kolluk güçlerimize teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Gençler, ‘Hayır’ diyenleri meydana davet ediyor, bizde davetlerine farklı bir şekilde icabet ediyoruz.” diyen Tozan, şöyle devam etti: “Buyursunlar teşkilatımızın kapısı herkese açık olduğu gibi kendilerine de ardına kadar açıktır. “Hayır” diyenleri tanısınlar neden hayır dediklerini endişe ve kaygılarını bilsinler. Bizler de onları dinleyelim. Sonuçta endişelerimiz gençlerimizin geleceği adınadır.” “İşte o zaman desteğimiz tam olurdu”

Son olarak Tozan endişe duyduğu başkanlık sistemi hususunda, şunları kaydetti: “Gönül isterdi ki; tüm siyasi partilerin, stk’ların, akademisyenlerin, kanaat önderlerinin ortak mutabakatı ile toplumu kucaklayacak her kesime hitap edebilecek ve demokrasimizi güçlendirecek bir anayasa yazılsın. Bizim gönlümüzden geçende bu olurdu desteğimiz de tam olurdu. Milletimiz ise düğün-bayram misali gönül rahatlığı ile iradesini sandığa yansıtırdı.”

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir