Ana Sayfa Yerel Haber TIP FAKÜLTESİ KORUSU’NDAN MÜZİK ZİYAFETİ!

TIP FAKÜLTESİ KORUSU’NDAN MÜZİK ZİYAFETİ!

110 views
0

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı’nın aralık ayı konferans serisi kapsamında Tıp Fakültesi Korosu konser verdi.

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin, 2021 yılı konferans serilerinin sonuncusu müzik dolu bir etkinlikle son buldu.  Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda Düzce Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Birliği (DÜBAT) iş birliğinde düzenlenen “Nihavend Şarkılardan Bir Esinti” başlıklı etkinliğe; Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Ali Kayıkçı, Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Öğretim Üyeleri, idari personeller ve öğrenciler katıldı.

Konserin açılış konuşmasını yapan Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Ali Kayıkçı, 2021 yılını moral ve motivasyon dolu tamamlamak amacıyla diğer haftalardan farklı bir etkinlik düzenlediklerini ifade etti. Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Korosu’na katkılarından dolayı teşekkür eden Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Kayıkçı, keyif dolu bir müzik dinletisi olması temennisinde bulundu.

Akademik ve idari personellerden oluşan Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi korosu, Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Kaya şefliğinde Klasik Türk Müziği’nin nihavend makamından seçme eserler seslendirdi. Türk müziğinin eşsiz eserlerini dinleme keyfi yaşayan konuklar,  koro ekibine de alkışları ile eşlik etti.

Birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği konser, dinleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Konser, koro şefliğini yapan Prof. Dr. Murat Kaya’ya çiçek takdimi ile sona erdi.

 

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments