Ana Sayfa Ekonomi TAŞLI KOSGEB KREDİLERİ İLE İLGİLİ KONUŞTU

TAŞLI KOSGEB KREDİLERİ İLE İLGİLİ KONUŞTU

1.470 views
1

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını Meclis Başkanı Ertan Taşlı yaptı. KOSGEB kredileriyle ilgili konuşan Taşlı;KOSGEB veri tabanına
başvuran ve kredisi onaylanan herkesin telefon ve mail adreslerine onay mesajı gitti. 50 bin TL’ye kadar krediler onaylandı. Hem yerel hem de ulusal basında bazı eleştiriler var bu kredilerin bankalardan alınamadığı konusuyla alakalı olarak. Bunun %75’i doğru değil. Şu anda Düzce’de 1800 kişinin kredisi onaylanmış. 3100 kişiye kredi çıkmış, bunun 1100 kişisi halen bankaya gidip başvuruda da bulunmamış. 4 bin kişinin üzerinde başvuru yapılmış toplamda. Kredi alacak kişiler eğer Düzce TSO üyesi ise ve kredi skorlamaları düşükse KGF kefaletiyle bu krediyi alabiliyorlar. Bankalar kredi skorları çok düşük olan kişiler için değişik kriterler geliştiriyorlar. Bu kriterlere uyanlar rahatlıkla kredilerini kullanabiliyorlar. Başvurusu kabul edilen 3100 kişinin 1800’ünün kredisi onaylanmış ve ödemeye hazır duruma gelmiş vaziyette. Bu arada da 1100 kişi halen bankalara başvurmamış durumda. Onlara da dün itibariyle yeniden bilgilendirme yapıldı’ dedi.

Meclis Toplantısında, Şubat ayı mizanları değerlendirmeleri ile yönetim kurulu ve meclis üyelerinin önergeleri görüşüldü.

Meclis Toplantısının son kısmında yapılması planlanan Amerika iş gezisi ile ilgili konuşmalar yapıldı. Yeterli katılım olması durumunda KOSGEB destekli olarak yapılması planlanan iş gezisi çalışmalarıyla alakalı olarak Genel Sekreter Ayten Nursel Kocadağ görevlendirildi.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
DÜZCE'Lİ Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
DÜZCE\'Lİ
Ziyaretçi
DÜZCE\'Lİ

tamam tamam. hadi akp vekil adayısın. bu kadar yanlı konuştuğuna göre 1. sıra adayı sen olursun artık