Ana Sayfa Gündem ŞEHİTLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

ŞEHİTLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

751 views
0

Düzce’de, Şırnak’ta şehit düşen askerlerle Suriye’de Beşşar Esed rejiminin İdlib’in Han Şeyhun beldesine düzenlediği kimyasal silah saldırısında 100’den fazla kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle gıyabi cenaze namazı kılındı.

Cedidiye Camisi önünde toplanan Düzce İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) Derneği ile bazı sivil toplum kuruluşlarının üyeleri, terör örgütü aleyhine slogan attı.

Grup adına açıklama yapan derneğin başkanı Osman Altundal, dün Şırnak’ta şehit düşen askerlerin ailelerine başsağlığı diledi.

17800422_1886982084893402_6688567582902792896_n

Suriye’de yaşanan katliamın ilk olmadığını vurgulayan Altundal, “Bizim yapmamız gereken, ümitsizliğe düşmeden bu zulmü durdurabilmek, mazlumların yaralarını sarmak için uğraşmaktır. Sabırları tükenen, evi barkı paramparça olan, bedenleri bombalarla lime lime edilen ve zehirli gazlarla acımasızca öldürülen din kardeşlerimizin feryadını duymaktır.” dedi.

Altundal, Suriye’de savaşın bir gün sona ereceğini belirterek, bölgede adaletin yeniden sağlanacağını ve katillerin hem bu dünyada hem de ahirette hesap vereceğini sözlerine ekledi.

Açıklamanın ardından grup, Şırnak’ta şehit düşen askerler ve İdlib’de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Namazın ardından toplu halde dua edildi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir