Ana Sayfa Gündem ŞEHİTLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI !

ŞEHİTLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI !

430 views
0

Düzce’de, cuma namazı sonrası Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen askerler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Cedidiye Camii’nde cuma namazı kılan ve 25 sivil toplum kuruluşunun destek verdiği Düzce Sivil Toplum Kuruluşları Platformu üyeleri ile halk, namaz sonrası Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) hudut güvenliğini sağlamak ve bölge halkını terör zulmünden kurtarmak için Suriye’nin Afrin bölgesinde PYD/PKK-YPG ve DEAŞ’a yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı dolayısıyla cami avlusunda bir araya geldi.

Bölgede mücadele eden Mehmetçik için dua eden grup, daha sonra operasyonda şehit düşen askerler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Düzce Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Dönem Sözcüsü Osman Altundal, namaz sonrası yaptığı konuşmada, Zeytin Dalı Harekatı’nda, devletin, ordunun ve milletin her zaman yanında olduklarını dile getirdi.

PKK, PYD, DEAŞ ve bunun gibi terör örgütlerinin Suriye ve Irak’taki varlığına son verilmesi, Suriye’de yeniden barış, huzur, refah ve güvenliğin sağlanması için mücadele veren Türk askerlerine dua ettiklerini vurgulayan Altundal, “Barışın sağlanarak özgür bir Suriye oluşturulması amacıyla devletimizin bugüne kadar ki tüm çabalarını, TSK’mizin uluslararası hukuka uygun bir şekilde başlattığı, ismi de amacı gibi gayet güzel olan Zeytin Dalı Harekatı’nı sonuna kadar destekliyoruz. Devletimizin, askerimizin, Suriye halkı ve tüm mazlum kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bu vesileyle tekrar bildiriyoruz.” diye konuştu.

Altundal, bazı devlet ve kuruluşların Zeytin Dalı Harekatı’nı karalamak için çeşitli kampanyalar ve açıklamalar yaptığını ifade ederek, milyonlarca insanın ölümüne sebep olan zihniyete “hayır” dediklerini vurguladı

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir