Ana Sayfa Asayiş ŞAFAK BASKININDA NELER YAKALANDI NELER !

ŞAFAK BASKININDA NELER YAKALANDI NELER !

560 views
0

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri bir ay süren teknik ve fiziki takibin ardından Ağa Mahallesi’nde şafak operasyonu düzenlediler. İstanbul Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği operasyonda çok sayıda silah, uyuşturucu madde, cezaevi firarisi şahıs ele geçirildi.

Edinilen bilgilere göre, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri Ağa Mahallesi’nde uyuşturucu ticareti yapan ve baron olarak nitelendirilen kişileri bir ay önce fiziki ve teknik takibe aldı. Yapılan takip sonrasında şahısların uyuşturucu trafiği, kimlikleri, saklanabilecekleri yerler tespit edildi. Şahısların silahlı olması nedeniyle ayrıca İstanbul Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nden destek istendi. Düzce’ye gelen 2 tim ile birlikte Düzce İl Emniyet Müdürlüğü tüm birimleri ile geçtiğimiz sabah Ağa Mahallesi’ne şafak operasyonu düzenledi.

Yapılan operasyonda 2 adet ruhsatsız 9 milimetre çapınca tabanca, 1 adet ruhsatsız 7,65 milimetre çapında tabanca, 9 milimetre çapınca 29 adet tabanca fişeği, 5 adet ruhsatsız av tüfeği ve bu tüfeğe ait çok sayıda fişek, 1 adet kurusıkı tabanca, yüklü miktarda bonzai maddesi ile esrar maddesi, suçlardan elde edilen paralar ile torbacı diye tabir edilen 20 şahıs yakalandı.

Ayrıca aranması olan 11 şahısta aynı operasyonda gözaltına alındı. Yakalanan şahıslardan birinin 23 ayrı suçtan 31 yıl 10 ay kesinleşmiş hapis cezası ile arandığı, bir diğer şahsın kesinleşmiş 3 yıl hapis cezası ile arandığı, bir şahsın ise cezaevi firarisi olarak arandığı ortaya çıktı.

Şahıslar Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile gözaltına alınarak Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüler. Şahıslar emniyette ki işlemlerinin ardından Düzce Adliyesi’ne sevk edilecekler.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir