Ana Sayfa Asayiş POLİSTEN KAÇAK SİLAH OPERASYONU

POLİSTEN KAÇAK SİLAH OPERASYONU

679 views
0

Düzce Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Düzce’de meydana gelebilecek terör olaylarının önlenmesine yönelik kaçak silah üretimi ve ticareti yapan şahıslara yönelik operasyonda çok sayıda silah ele geçirildiği açıklandı.

Düzce’de kaçak silah üretimi ve ticareti ile ilgili olarak Azmimilli Mahallesi, Körpeşler Mahallesi, Kültür Mahallesi, Çay Mahallesi, Kiremitocağı Mahallesi ve Fatih Mahallesinde 7 ikamet ve 1 iş yerine eş zamanlı operasyon yapıldı. Operasyon sonunda çok sayıda silah ele geçirildi.

Konu ile ilgili olarak Düzce İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

“10/01/2017 günü İlimizde meydana gelebilecek Asayiş ve Terör olaylarının önlenmesine yönelik,kaçak silah üretimi ve ticareti ile ilgili olarak Azmimilli Mahallesi, Körpeşler Mahallesi, Kültür Mahallesi, Çay Mahallesi, Kiremitocağı Mahallesi ve Fatih Mahallesinde 7 ikamet ve 1 iş yerine eş zamanlı yapılan operasyon kapsamında;

Bir iş yerinde kurusıkı silahların gerçek silaha dönüştürüldüğü tespit edilmiş iş yerinde ve önünde bulunan araç içerisinde yapılan aramada 3 adet 7.65 mm çapında tabanca, 6 adet kuruluma hazır tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca ,çok sayıda tabanca namlusu, şarjörü, 21 adet 7.65 mm çapında tabanca fişeği ve av tüfeği fişeği ayrıca iş yerinde silah yapımında kullanılan elektrikli motorlu matkap ile mengene ele geçirilmiştir.

7 ayrı ikamet ile 2 ayrı araçta yapılan aramalarda 7 adet 7.65 mm çapında tabanca ele geçirilmiştir.

Toplam ele geçen ; 16 adet 7.65 mm çapında tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 21 adet dolu fişek, Çok sayıda tabanca namlusu, şarjörü, kabzesi, 1 adet eletrikli motorlu matkap ve 1 adet mengene ele geçirilmiştir.

Yakalanan Şüpheli 6 şahıs H.C.J.- C.B.- A.E.-S.Ş.-B.Ö.-F.Ö. gözaltına alınmış ifadeleri alındıktan sonra Cumhuriyet Savcılığına sevk edilmişlerdir.

Suçla mücadelemiz halkımızın da desteği ile aralıksız devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir