Ana Sayfa Gündem ÖZLÜ’DEN 29 EKİM KUTLAMA MESAJI

ÖZLÜ’DEN 29 EKİM KUTLAMA MESAJI

407 views
0

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Bakan Özlü mesajında şu ifadelere yer verdi.

29 Ekim 1923, tarihimizin en müstesna günlerinden biridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da başlattığı Kurtuluş mücadelemiz; 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetimizin kurulmasıyla, geri dönülmez biçimde taçlanmıştır.

Cumhuriyetimiz ve bağımsızlığımız, bizim gözbebeğimizdir. Onu her koşulda korumak, yüceltmek, ileriye taşımak ve büyütmek; binlerce yıllık şerefli tarihimizin ve gelecek nesillere olan sorumluluğumuzun bir gereğidir.

Yurdumuzun işgali karşısında, tarihin gördüğü en büyük kurtuluş mücadelelerinden birini veren, bizlere bağımsızlığımızı armağan eden, dünya milletleri arasındaki onurlu duruşumuzu perçinleyen tüm şehitlerimizi, büyüklerimizi ve ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyorum.

94 yıl boyunca ülkemiz önemli mesafeler almıştır. Türkiye sadece kendi coğrafyasında değil, tüm dünyada saygın, caydırıcı ve güçlü bir ülkedir. Bu gücün temelinde hiç şüphesiz milletimizin irfanı, güçlü iradesi ve bağımsızlığa olan sarsılmaz inancı vardır. Bu irade ve inanç, 15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında da devreye girmiş ve milletimiz hainlere geçit vermemiştir. Bugün, Cumhuriyetimizin 100. Yılı için koyduğumuz hedeflerimize bir adım daha yaklaşmış bulunmaktayız. Bilimde, sanayide ve teknolojide dünyanın gerisine düşmeyecek, ‘ileri sanayi ülkesi’ hedefine doğru güven içinde yürüyecek, bütün ekonomi politikalarımızın merkezine sanayileşmeyi koyacak, yetişmiş insan kaynağımızla birlikte Türk Sanayi Devrimi için gece gündüz çalışacak, Atatürk’ün işaret etiği ‘muasır medeniyet seviyesinin’ üzerine çıkacak, ‘büyük ve güçlü Türkiye’yi’ hep birlikte inşa edeceğiz.

Cumhuriyet Bayramımız vesilesiyle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, 94 yıl boyunca Cumhuriyetimize, bağımsızlığımıza, demokrasimize, kalkınmamıza, birliğimize ve kardeşliğimize hayat verenleri rahmet ve minnetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, aziz milletimize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir