Ana Sayfa Eğitim ÖZLÜ DÜZCE’DE BİLİM MERKEZİNE YER BAKTI

ÖZLÜ DÜZCE’DE BİLİM MERKEZİNE YER BAKTI

626 views
0

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce’ye yapılması planlanan Batı Karadeniz Bölgesi Bilim Merkezi için 4 adreste arsa inceledi. Merkezin yapılacağı arsayı seçmek için kriterleri değerlendirdiklerini açıklayan Özlü, bölgeye hitap edecek bir çalışma olacağını söyledi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, partisinin Düzce İl Başkanlığı’nın Genişletilmiş İl Divan toplantısına katılmak için geldiği kentte Bilim Merkezi kurulması planlanan Kalıcı Konutlar, Gençlik Merkezi ve eski SSK yanında bulunan alanları inceledi. Burada gazetecilerin sorularını cevaplandıran Bakan Özlü, Düzce’de kurulacak bilim merkezi konusunda konsepte karar verileceğini söyledi. Bakan Özlü, “Bilim merkezinin nerede olacağına dair arkadaşlarımız çalışmışlar. 4 yer belirlemişler. Bugün onlara baktık. Bazı yerler var ki etrafı orman alanı, park, hem dinlenme yeri hem de bilim merkezi içerisinde olabilecek gibi yerlerimiz var. Konsepte karar vereceğiz” dedi.

Gazeteciler tarafından yerli otomobilin ne zaman piyasaya sürüleceğinin sorulması üzerine değerlendirme yapan Özlü konunun ticari olduğunu aktararak “otomobil projesinin ticari şirketlerinin güç birliği yaptığı bir model haline getireceğiz. Onların öncülüğünde devletin desteğinde sürdüreceğiz. Üretiminin Düzce’de yapılması olabilir. Yer konusunda geniş alanlar pek yok. Daha önce sanayi amacıyla açılmış ama kullanılmayan yerler var. Sahipleriyle görüşüyorum. İşbirliği yapmaya hazırlar.” şeklinde konuştu.

Özlü bir soru üzerine de Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nin genişlemesi gerektiğini söyledi. Genişletme çalışmaları kapsamında ilk adres olarak hastane yanındaki orman müdürlüğü arazisini işaret eden Özlü, “Arazileri takas yoluyla bütünleştirebilir miyiz? Bu hafta çalışması yapılacak, hafta sonu karar vereceğiz.” diye konuştu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir