Ana Sayfa Ekonomi MÜSTEŞAR YARDIMCISI TSO’YU ZİYARET ETTİ

MÜSTEŞAR YARDIMCISI TSO’YU ZİYARET ETTİ

494 views
0
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Tarkan Altay ve beraberindeki heyet Düzce Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.
 
Ziyarette Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Danışmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Ekrem Gökçe ve Murat Saydam, Düzce Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Gençve Düzce TB Meclis Başkan Yardımcısı Bilal Mutlu, DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, Düzce İş-Kur İl Müdürlüğü’nden Hasan Ali Subaşı, Kamu Kurum ve Kuruluşlarından temsilciler de hazır bulundu.
 
Toplantıda Düzce’deki işçi-işveren sorunları, işçilerin aidiyet sorunları, çalışanların aldıkları gelişi güzel sağlık raporları nedeniyle işverenlerin yaşadıkları iş kayıpları, işverenlerin yanlış çıkış vermekten kaynaklı yaşadıkları yasal sorunlar, iş kanunu uygulamalarındaki bilgi eksiklikleri, bunlarla alakalı gerekli bilgilendirme seminerlerinin düzenlenmesi, bu kapsamda üye olan işverenlerin bilgilendirilmesi konuları ele alındı.
 
Mesleki Yeterlilik konusunda yapılan bilgilendirmede, alınacak olan belgelerin devlet destekli olduğu ve bu belgelere sahip personel çalıştıran firmaların önemli teşviklere sahip olacağı, belge sahibi
lmayan personel çalıştıran firmaların da cezai işleme tabi tutulacakları belirtildi.
 
İş Mahkemeleri konusunda Düzce’deki işverenlerin yaşadıkları sıkıntıları belirten kurum yetkilileri,özellikle İşsizlik Maaşı uygulaması ve kıdem tazminatı konularının daha fazla denetime tabi olmasıgerektiğini, suistimale çok açık bir konu olduğunu ifade ettiler.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir