Ana Sayfa Gündem MEKKE’NİN FETHİ’NİN 1386. YILI DÜZCE’DE KUTLANDI

MEKKE’NİN FETHİ’NİN 1386. YILI DÜZCE’DE KUTLANDI

923 views
0

Düzce’de Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından ‘Mekke’nin Fethi’ gecesi düzenlendi.

img_3558

Mekke’nin fethinin 1386’ncı yıldönümü nedeniyle düzenlenen programa Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, Saadet Partisi Bolu Eski Milletvekili Fethi Görür ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kuran tilaveti ile başlayan programda konuşan AGD Düzce Şubesi Başkanı Ahmet Serdar Erdem, Mekke’nin fethinin önemine değindi, bu değerin her yıl genç nesillere aktarılması gerektiğini belirtti.

img_3576

Erdem genç nesillerin mutlaka fetih kavramını anlamaları gerektiğini belirterek Fetih ve işgal arasındaki fark bilinmeli, fetih aşkıyla yaşanmalı diye konuştu.

Mekke’nin Fethi’nin Türkiye’nin 81 ilinde 600 noktada aynı anda kutlandığını hatırlatan Erdem Düzce’de de Cumayeri ve Akçakoca ilçeleri ile birlikte Fetih coşkusunun gönüllerde yaşandığını söyledi.

Konuşmanın ardından Düzce Belediyesi Mehteran takımı konser verdi. Mekke’yi anlatan şiirler okundu. Program, ilahi sanatçısı Mustafa Güneş’in ‘Mekke’ konulu ezgileriyle devam etti.

MEKKE’NİN FETHİ’Nİ YILBAŞINDA KUTLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Programa konuşması olarak katılan Eğitimci Ahmet Özen ise Mekke’nin Fethi’nin neden 31 Aralık Akşamı kutlandığını anlattı ve ne zaman benim ülkemde Noel kutlamalarının ardından 1 Ocak resmi tatil olmaktan çıkartılır ancak o zaman AGD Mekke’nin fethini kutlamaktan vazgeçer. Ne zaman Milli Piyango çekilişi benim ülkemde yapılmaz ancak o zaman Mekke’nin fethini biz yılbaşında kutlamaktan vazgeçeriz diye konuştu.

img_3628

FETİH ALLAHA ULAŞAN YOLLARIN ÖNÜNÜ AÇMAKTIR

Fetih ve işgal arasındaki farkı da anlatan Özen, fethin Allah’a ulaşan yolların önünü açmaktır diyerek Mekke’nin Fethi’nin çok iyi anlaşılması gerektiğini söyledi.

NOEL KUTLAMALARI ADI ALTINDA MİLYONLARCA GENÇ İFSAD EDİLİYOR.

Noel kutlamaları adı altında milyonlarca gencin İfsad edildiğini dile getiren Özen, gençlere ulaşabildiğimiz kadar ulaşmalıyız ve onlara gidip anlatmalıyız. Yanlıştan döndürmeliyiz. İnanın günahları bize diye konuştu.

Biz İmanımızı Cihada, Cihadımızı Hicrete, Hicretimizi de rahmete dönüştürmek zorundayız diyen Özen; Rahmet olmaz ise kişi başına düşen milli gelirin ne kadar artarsa artsın başıma ne zaman bomba düşecek diye beklersin. Bakın Dünyanın her tarafında savaş var, Ne Amerikalı ölüyor, ne İsrailli ne de rus ölüyor Vuran Allahu Ekber diye vuruyor vurulan da Allahu Ekber diye ölüyor. Şuna inanın kelime-i şehadet getiren hiç kimse vurulmayacak diye karar alınsa dünyada savaş bitecek diye konuştu.

Programda daha sonra AGD tarafından düzenlenen Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir