Ana Sayfa Gündem KYK’NIN YURT SORUNU KALMADI

KYK’NIN YURT SORUNU KALMADI

629 views
0

Düzce KYK İl Müdürü Kudret Koz, yüksek öğretimde yurt sorununun kalmadığını açıkladı. Koz Düzce’nin yurt sorununu tamamen çözmüş ender iller arasında yerini aldığına dikkat çekti.

Soğancı mevkiinde Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yeni hizmet binasının açılış töreninde konuşan KYK İl Müdürü Kudret Koz, Düzce’nin öğrenci barınma ihtiyacını bütünüyle gidermiş şanslı illerden olduğunu söyledi.

WhatsApp Image 2017-02-15 at 13.09.42 (4)

Törenin açılış konuşmasını yapan KYK İl Müdürü Kudret Koz tüm öğrencilerin yurtlara yerleştirildiğini, gelen başvuruların da rahatlıkla kabul edilebileceğini ifade ederek “KYK yeni bir yapılanmaya gitti ve yerinden yönetim ilkesinin mucibince her ilde teşkilatlanmaya başladı. 2016 yılı Ocak ayında prefabrik binamızda hizmetimize başlamıştık. Geldiğimiz noktada Düzce’mizde bütün öğrencilerimizi yerleştirmiş durumdayız ve başvuran her öğrenciyi de yerleştirecek konumdayız. Eski binamız kurumumuzun kalitesini yansıtmıyordu. Bugün modern bir bina olarak yeni binamızı hizmete açıyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2017-02-15 at 13.09.42 (2)

Vali Zülkif Dağlı da Düzce’nin öğrenci barınma ihtiyacını tamamıyla çözmüş ender iller arasında yerini aldığını belirterek “KYK’yı tebrik ediyorum. Çünkü hizmet alanlarının tüm sorunları giderildikten ve iyi bir noktaya geldikten sonra sıra kendi mekanlarını düzeltmeye gelmiş. Çünkü öğrencilerimize tahsis edilen yurtlar bilindiği gibi hizmete açıldı. İl Özel İdaresi imkanları çerçevesinde KYK ile bir protokol gerçekleştirildi. İlimizde Yüksek öğrenimde yurt sorunumuz yok. Bu anlamda 81 il arasında yurt sorununu tamamen çözmüş ender illerdeniz. Bu manada da şanslıyız. KYK önce hizmet alanlarını tamamladı daha sonra kendi hizmet alanını yeniledi. Bunun için kendilerini tebrik ediyorum” diye konuştu.

WhatsApp Image 2017-02-15 at 13.09.42 (7)

Protokol konuşmalarının ardından yeni hizmet binasının açılışı dualarla gerçekleştirildi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir