Ana Sayfa Genel KUTSAL TOPRAKLARDA BAYRAM COŞKUSU

KUTSAL TOPRAKLARDA BAYRAM COŞKUSU

538 views
0

Ramazan Umresi için yaklaşık bir aydır kutsal topraklarda bulunan Düzceli Umreciler Bayramı da kutsal topraklarda karşıladılar. Sabahın erken saatlerinden itibaren Mescid-i Haram’a akın eden yaklaşık 2.5 milyon Umreci sabah namazının ardından 06.10’da Kabe İmamı ile birlikte Bayram namazını eda ederek Ramazan Bayramını kutsal topraklarda karşılamanın mutluluğunu yaşadılar.

IMG-20170625-WA0047

Ramazan ayı boyunca oruçlarını Kutsal topraklarda tutan ve iftarlarını Kabe’nin bahçesinde binlerce umreci ile birlikte Hurma ve Zemzem eşliğinde açan Düzceli umreciler Bayram sabahı da Peygamber Efendimizin dünyaya teşrif ettiği evin önünde birbirleriyle bayramlaştılar.

IMG-20170625-WA0051
Türkoğlu Turizm ile kutsal topraklarda bulunan Düzceli Umreciler, bu bayramı sevdiklerimizden uzak geçiriyor olabiliriz ama Kutsal beldelerde Ramazanı geçirmek, Beytullah’da oruç açmak, Kadir Gecesi’nde Kabe’de olmak, Bayramı da burada karşılamak tarifi olmayan bir mutluluk. İnşallah Rabbim herkese böylesine maneviyat dolu bir ayı kutsal beldelerde geçirmeyi nasip eder diye konuştular.

IMG-20170625-WA0050

Bayram namazı sonrasında Umreciler hep birlikte bayramlaşırken küçükler büyüklerin ellerini öptü, büyükler ise küçüklere bayram şekeri hediye etti.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir