Ana Sayfa Gündem KÖYLERE HİZMET İÇİN 11 YENİ ARAÇ

KÖYLERE HİZMET İÇİN 11 YENİ ARAÇ

529 views
0

Düzce İl Özel İdaresi’ne bağlı Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne kazandırılan 11 yeni hizmet aracı Vali Zülkif Dağlı’nın katıldığı törenle teslim edildi.

Yoğun kar yağışının beraberinde getirdiği don olaylarına karşı Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin tuzlama çalışmalarını ilkel yöntemle yapıldığı için yetersiz bulanVali Zülkif Dağlı beklenen adımı atarak aralarındatuzlama aracının da bulunduğu 11 iş makinesini birlik bünyesine kazandırdı.

Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin hizmet binasında düzenlenen tören İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz ve İl Genel Meclisi Üyeleri ve İl Özel İdare personelinin katılımıyla gerçekleşti. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Vali Zülkif Dağlı bir konuşma yaparak şunları kaydetti:

“Araçlar göreve başlıyorlar bugünden itibaren. Yol çizgi makinemiz geldi, diğer çöp araçlarımız geldi, vidanjörümüz var. Geçtiğimiz günlerde duyurmuş olduğumuz tuzlama aracımız geldi. Bundan sonra daha seri ve hızlı bir şekilde ilerimizi yapacağız. Araç parkıyla ilgili afaki bir sıkıntımız yok ama artı olmasının hiçbir zararı olmaz. Biraz daha ileride belki kamyon açısından sıkıntımız olabilir. Kamyon desteği vermemiz gerekir diye düşünüyorum. Köylerimizin malzeme ihtiyacını örneğin bir kepçemiz, iki tane kamyonumuz var. Köylere Hizmet Götürme Birliği bünyesinde. O iki kamyon gelinceye kadar kepçemiz beklemek zorunda kalıyor. Kamyon sıkıntımız biraz var kamyonla destekleyeceğiz veya kiralama da yapabiliriz.” diye konuştu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir