Ana Sayfa Sağlık & Yaşam İTİKAF İÇİN 34 CAMİ BELİRLENDİ !

İTİKAF İÇİN 34 CAMİ BELİRLENDİ !

992 views
0

Türkiye genelinde 11 bin 216 cami, ramazanın önemli sünnetlerinden itikaf ibadeti için kapılarını açıyor. Allah’ın rızasını kazanmak için belli bir adab içerisinde camide kalmak ve ibadetle meşgul olmak anlamına gelen “itikaf” ibadeti, ramazanın son 10 gününde gerçekleştiriliyor.

İtikafa girenlere “mütekif” veya “akif” deniliyor. Modern hayatın yoğunluğu içerisinde kendisine zaman ayıramayan Müslümanlar için bulunmaz bir nimet olarak değerlendirilen “itikaf” ibadeti, ramazanın manevi ikliminden yararlanmak ve Kadir Gecesi’ni tam olarak idrak edebilmek adına da önem taşıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığınca, bu sene ramazanda itikafa girilecek camiler belirlenerek yurt genelinde 11 bin 216 cami hazırlandı. Diğer il ve büyükşehirlerde ise başta merkez camiler olmak üzere pek çok caminin itikaf ibadeti için kapıları açılıyor.

Düzce’de itikaf için hazırlanan camiler

Düzce’de il merkezinde Büyük Camii başta olmak üzere toplam 34 camide itikafa girilebilecek. Merkezde Büyük Camii ve Otopark Camii, Akçakoca’da Merkez Camii ve Orhangazi Mahallesi Camii, Çilimli’de Merkez Camii, Cumayeri’nde Merkez Camii, Gölyaka’da Aksu Köyü Camii, Aksu Köyü Şerefiye Mahallesi Camii, Elif Camii, Güzeldere Köyü Camii, Hacıyakup Köyü Kaplıca Camii, Hacısüleymanbey Köyü Camii, Kuyudüzü Mahallesi Camii, Saçmalıpınar Köyü Camii, Gümüşova’da Ardıçdibi Köyü Yukarı Mahalle Camii, Dereköy Espitdüzü Mahalle Camii, Elmacık Köyü Pişmav Mahalle Camii, Kışla Mahalle Camii, Kıyı Köyü Camii, Merkez Camii, Sapak Camii (Köprübaşı Mh.), Selamlar Köyü Camii, Soğuksu Köyü Camii, Soğuksu Köyü Türbe Camii Kaynaşlı’da Bıçkıyanı Köyü Camii, Darıyerihasanbey Köyü Camii, Darıyerihasanbey Köyü Taşaltı Camii, Mustafa Emine Turna Camii, Orhan Gazi Cuma Camii, Üçköprü Merkez Camii, Yeni Camii ve Yunusemre Camii Yığılca’da Hocaköyü Yukarı Mahalle Camii ve Pazaryeri Camii olarak belirlendi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir