Ana Sayfa Yerel Haber HALİSDEMİR’İN ADI CAMİYE VERİLDİ

HALİSDEMİR’İN ADI CAMİYE VERİLDİ

633 views
0

Arapçiftliği mahallesinde yapımı tamamlanan ve 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir’in ismi verilen camii ibadete açıldı. Yapı Düzce’nin ilk yangın merdivenli camii olma özelliğini taşıyor.

Caminin açılışını Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve İl Müftüsü Selami Emen yaptı.

WhatsApp Image 2017-05-26 at 13.37.19

Açılışta konuşan Belediye başkanı Mehmet Keleş, caminin kalabalıklarla şenlenmesini temenni ederek “Ömer Halisdemir Camiimizin açılışı hayırlı olsun. Ramazan ayına ulaştık. İnşallah bu mübarek günlere eriştiğimiz gibi Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı’na da erişiriz. Güzel bir cami oldu. Herkesin katkısı büyük. Bizde Belediye olarak elimizden geleni yaptık. Özellikle bahçenin tanzimi, duvarların yapımını gerçekleştirdik. İlk yangın merdiveni olan camidir. Burayı güzelleştirmek, korumak ve namazlarda şereflendirmek görevimiz” dedi.

WhatsApp Image 2017-05-26 at 13.32.59 (2)

Vali Zülkif Dağlı Ömer Halisdemir isminin camiye ayrı bir mana kattığına işaret ederek “Eğer amel defterimizin kapanmasını istemiyorsak iki şey yapmamız lazım bu dünyada. ya hayırlı evlat yada milletin hayrına eserler bırakmalıyız. Bunlardan biride bu camimiz. İsmi de manalı. Ömer Halisdemir şehidimizin ismi verilmiş. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Camilerimizde büyük cemaatimiz kadar çocuklarımızda olsun. Çocuklarımız bizim için önemli” diye konuştu.

İl Müftüsü Selami Emen emeği geçen herkese teşekkür ettikten sonra dualarla caminin açılışı gerçekleştirildi

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir