Ana Sayfa Gündem GÖLCÜK TABİAT PARKININ İHALESİ YAPILDI !

GÖLCÜK TABİAT PARKININ İHALESİ YAPILDI !

584 views
0

Bolu’da bulunan Gölcük Tabiat Parkı’na yapılacak olan kır evi, dağ köşkü ve göl gazinosu için yapılan ihaleyi 116 bin lira bedelle Kurtuluş Tokcan isimli iş adamı aldı.

Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden birisi olan Gölcük Tabiat Parkı’na yapılması planlanan 25 adet kır evi, dağ köşkü, göl gazinosu ve 18 odalı otel için gerçekleştirilen ihale Bolu Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

bolu-golcuk-golu-milli-parki-gol-evi-nerede-696x464

Farklı illerden 12 firma ve iş adamının katıldığı ihale kapalı zarf usulü başladıktan sonra en yüksek fiyatı veren 3 firma arasında açık artırma ile devam etti. Açık artırmanın sonunda ihaleyi 116 bin lira bedelle Düzceli iş adamı Kurtuluş Tokcan kazandı.

Geniş güvenlik önlemi alındı

golcuk-tabiat-parki-ihalesi-sona-erdi-10365390_o

Bolu Belediye Meclis Salonu’nda saat 14.00’de başlayan ihale öncesi polis ekipleri belediye binası önünü bariyerlerle kapatarak geniş güvenlik önlemi aldı. İhaleyi protesto eden yaklaşık 300 kişilik grup ise bariyerlerin dışında sloganlar atarak ihalenin sonlanmasını beklediler.

Tanju Özcan: Konuyu yargıya taşıyacağız

25443270_1548110838590281_4131089350198730655_n

İhalenin başlayacağı saatlerde salona giren CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ve partililer, ihale komisyonuna tepki göstererek salondan toplu şekilde çıktılar. Belediye önünde basın açıklaması yapan Özcan, “Burada bir yanlış var Gölcük Uzungöl gibi, Aydar yaylası gibi olmasın dedik. Gölcük bize Allah’ın bir lütfu. Dedelerimizden bize bu şekilde intikal etti, doğal olarak kalmayı başardı, biz de torunlarımıza Gölcük’ü doğal olarak bırakmak istiyoruz. Biz içeride ihale komisyonuna çağrıda bulunduk. Bu hukuken yanlıştır, usule uygun değildir bu karardan derhal dönün dedik. Umarım bu uyarılarımızı bundan sonraki aşamada dikkate alırlar. Almazlarsa sizler, bizler, Bolu’daki sivil toplum örgütleri, Bolu’ya sahip çıkanlar bu işi yargıya da taşıyacak elbette” dedi

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir