Ana Sayfa Sağlık & Yaşam GÖKKUŞAĞI SANAT FESTİVALİ BAŞLADI !

GÖKKUŞAĞI SANAT FESTİVALİ BAŞLADI !

749 views
0

Düzce Üniversitesi Toplumsal Eşitlik ve Farkındalık Topluluğu tarafından düzenlenen ve çeşitli konser etkinliklerinin gerçekleştirileceği “Gökkuşağı Sanat Festivali”, İstiklal Konferans Salonu’nda başladı.

Programa; Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. E. Yıldız Doyran, davetli konuklar, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Festivalin açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi öğrencisi Ahizer Özbek, Gökkuşağı Sanat Festivali’nin Toplumsal Eşitlik ve Farkındalık Topluluğu’nun ilk festivali olduğunu belirterek güzel ve anlamlı etkinliklerle yola devam edeceklerini söyledi. Festival ile müziği ön plana çıkarmayı ve farkı fark ettirmeyi amaçladıklarını dile getiren Ahizer Özbek, sözü Toplumsal Eşitlik ve Farkındalık Topluluğu Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Müslüm Akdemir’e bıraktı.

24174663_2000485826876360_6641105704790644377_n

Öğrenci topluluklarının önemini vurgulayarak sözlerine başlayan Yrd. Doç. Dr. Müslüm Akdemir, üniversite hayatının sadece derslerden ve sınavlardan ibaret olmadığını dillendirerek öğrenci topluluklarının, farklı disiplinlerde eğitim alan öğrencilerin hayat görüşlerine vizyon kazandırdığını sözlerine ekledi.

Toplumsal Eşitlik ve Farkındalık Topluluğu’nun kuruluşunun üçüncü yılında olduğunu ifade eden Akdemir, Topluluğa her zaman destek olacaklarını söyledi. Festivalin 13 Aralık’a kadar devam edeceğini ve bu süreçte 9 konser etkinliği gerçekleştirileceği bilgisin paylaşan Yrd. Doç. Dr. Müslüm Akdemir, gösterdikleri ilgiden dolayı katılımcılara teşekkür etti.

24232438_2000485946876348_5879664046630889312_n

Festivalin ilk gününde, Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Volkan Gidiş’in hazırlayıp yönettiği, Sanat Yönetmenliğini Yrd. Doç. Dr. Müslüm Akdemir’in üstlendiği “Gönül Sohbeti” başlıklı konser icra edildi. Düzce Üniversitesi öğrencileri, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği eserlerinden oluşan repertuarlarını başarıyla seslendirerek dinleyicilere keyifli bir müzik akşamı yaşattılar. Öğrencilerin sanatsal yeteneklerini sergilediği Gökkuşağı Sanat Festivali’nin ilk günü, ilgi ve beğeniyle takip edildi.

Gökkuşağı Sanat Festivali, çeşitli konser etkinlikleriyle 13 Aralık’a kadar devam edecek.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir