Ana Sayfa Gündem ERDOĞAN AK PARTİ’YE ÜYE OLDU !

ERDOĞAN AK PARTİ’YE ÜYE OLDU !

868 views
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üyelik beyannamesini imzalayarak kurucusu olduğu AK Parti’ye tekrar üye oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 979 gün sonra kurucusu ve doğal lideri olduğu AK Parti’ye gelerek üyelik beyannamesini imzaladı ve partiye üye oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Parti girişinde, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, TBMM Başkan Vekili Ayşenur Bahçekapılı ve AK Parti genel başkan yardımcıları karşıladı.

Erdoğan, parti genel merkezinde üyelik beyannamesini imzalayarak AK Parti’ye üye oldu.

20170502_2_23417196_21640289__large

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21 Mayıs’ta yapılacak AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde genel başkan seçilmesinin ardından sadece parti üyesi olarak değil parti genel başkanı olarak Cumhurbaşkanlığı görevini sürdürecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezinde yaptığı konuşmada, “27 Ağustos 2014 tarihinde milletimiz tarafından cumhurbaşkanlığı görevine seçilmem sebebiyle Anayasa gereği ayrılmak zorunda kaldığım, kurucusu olduğum partime, yuvama, sevdama, aşkıma bugün yeniden dönüyorum.” dedi.

haber201705erdogan_konusma555

“Bize asırlar gibi gelse de tarihi süreklilik içinde denizde damla misali olan 979 günlük ayrılığımızın sona eriyor olması, beni asıl bu bakımdan heyecanlandırıyor.” ifadelerini kullanan Erdoğan, “Milletimiz adına öncülüğünü, hizmetkarlığını, bu kutlu yürüyüşü inşallah önümüzdeki dönemde hep birlikte daha güçlü, çok daha kararlı bir şekilde sürdüreceğiz. Buna inancım tam.” şeklinde konuştu.

15__large

Erdoğan,”Terör örgütleriyle mücadelenin kararlı ve süratli bir şekilde yürütülmemesi halinde başımıza neler gelebileceğini 15 Temmuz’da hep birlikte gördük. Şimdi bazıları diyor ki ‘İşte burada haklı, haksız, şu, bu…’ Öyle veya böyle ama bir gerçeği bilelim ki takiyenin bu kadar başarılı yapıldığı bir başka örgüt Türkiye’de yoktur. Onlar kendilerini gayet iyi gizliyorlar ve biz artık kalkıp da ‘Şu ne dedi, bu ne dedi?’ buna bakamayız. Ülkede bir yargı vardır, hukuk sistemi vardır ve yargı çalışmaktadır. Gereği neyse, bu yapılacaktır. Zaman zaman arkadaşlarıma söylüyorum; ‘Önünüze gelip gözyaşı dökenler de olabilir.’ Ben şuna inanıyorum, acırsak acınacak hale gelebiliriz.” şeklinde konuştu.

20170502_2_23418023_21641834__large

Başbakan Binali Yıldırım ise konuşmasına, “Özlemek sabretmektir, yılları, ayları, saatleri izlemektir. Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. İşte beklenen an, Sayın Cumhurbaşkanımız, Kurucu Genel Başkanımız bugün yuvaya, kurucusu olduğu AK Parti’ye tekrar dönüyor.” diyerek başladı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a parti teşkilatı adına “Hoş geldiniz, şeref verdiniz.” dedi.

5__large

Yıldırım, 16 Nisan’da yapılan halk oylaması ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a partiye üyelik yolunu açan millete de şükranlarını sundu.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments