Ana Sayfa Gündem ENFLASYON RAKAMLARI BEKLEDİĞİMİZİN ÇOK ÇOK ÜSTÜNDE

ENFLASYON RAKAMLARI BEKLEDİĞİMİZİN ÇOK ÇOK ÜSTÜNDE

631 views
0

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, enflasyon rakamlarının beklediklerinin çok çok üstende olduğunu belirterek “Yavaş yavaş toparlanır diye düşünüyorum” dedi.

AK Parti ekonomiden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ile bir takım programlara katılmak için Düzce’ye geldi.

Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli düzenlenen basın toplantısında açıklanan enflasyon rakamlarının beklentilerinin çok üstünde olduğunu işaret ederek “Özellikle 15 Temmuz sonrası dövizde müthiş bir hareket oldu. Dövizin ekonomik aktivitelere yansımasının bir sonucu bu. Şimdi kurlar yeniden makul demeyelim ama eski seviyelerin altına düştü. O yeniden toparlanır. Biz orada endişe ettirecek olan kısmı gıdanın enflasyon üzerindeki katkısı. Buda 0.42 düzeyinde. Yaz mevsimi geliyor oda toparlanır. Dövizle harcamaların daha doğrusu masrafların şimdi fiyatlara yansımasının bir sonucu. 16 Nisan’a çok şey addediyoruz ama eğer ekonomik aktiviteler beklediğimiz şekilde hızlanırsa ki az önce söylediğim gibi sanayiyi gezdim. Orada patronların söylediği siparişlerde iyi bir artış var. Dolayısı ile yeniden düşer ama bu rakam tabi çok yüksek. Bizim hedeflerimizin çok çok üzerinde diye konuştu.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments