Ana Sayfa Genel DÜZCELİLER YILIN İLK UMRESİNİ YAPTI

DÜZCELİLER YILIN İLK UMRESİNİ YAPTI

867 views
1

12 Ocak’ta Medine’ye gelerek 4 gün boyunca Peygamber Efendimizin huzurunda bulunan ve günlerini dua ve ibadetlerle geçiren Düzceli Umreciler  dün de Mikat bölgesinde İhrama girerek Mekke’ye doğru yola çıktılar. Yaklaşık 7 saat süren yolculuğun ardından akşam saatlerinde Mekke’ye ulaşan Umreciler vakit kaybetmeden Kabe-i Muazzama’ya giderek Umre görevlerini tamamladılar.

tvfi

Düzce’den Tuğba Tur aracılığı ile kutsal topraklara giden Düzceli Umrecilerin başında bulunan Din görevlisi Burhan Gelen umrecilere önce bilgilendirme yaptı, ardından da tavafa başlandı. Tavaf’ın tamamlanmasının ardından 2 rekat tavaf namazı kılan Umreciler sonrasında ise Sefa ile Merve tepeleri arasında Umre Say’ı yaparak umrelerini tamamladılar. Yapılan duanın ardından saçlarını kesen umreciler gecenin geç saatlerinde umre görevlerini tamamlayarak kaldıkları otele yerleştiler.

Bu arada ilk defa kutsal topraklara giden umreciler ise Kabe’yi Muazzamayı karşılarında çıplak gözle gördüklerinde gözyaşlarını tutamadılar. Duygu selinin yaşandığı o anlarla umreciler bol bol dualar edip şükür ettiler.

tvfison

Düzceli Umreciler ay sonuna kadar Mekke’de kalacaklar ve bu süre zarfında bol bol umre ve tavaf yapacaklar, kutsal mekanları gezecekler ve özel bir turla da Cidde şehrini de görme şansını elde edecekler.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Davut Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Davut
Ziyaretçi
Davut

Allah kabul etsin, Allah cümlemize nasip etsin.