Ana Sayfa Genel DÜZCELİ UMRECİLERDEN NUR DAĞI’NDA TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ

DÜZCELİ UMRECİLERDEN NUR DAĞI’NDA TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ

1.801 views
0

Düzceli umreciler Nur Dağı’nda çöp temizleme seferberliği başlattı. Yıllardır adeta bir çöplüğü andıran Nur Dağı ve Vahyin indiği Hira Mağarası’nın civarına atılan yüzbinlerce çöp bu kutsal mekanı ziyarete gelen Düzceli Umrecileri derinden üzdü.

cop1

Allah tarafından Hz. Muhammed’e Cebrail aracılığı ile ilk vahyin indiği Hira Mağarasını ziyaret eden Düzceli Umreciler burada sabah namazı kılarak bol bol dualar ettiler. Ardından da çöplüğü andıaran bu kutsal mekanda çöp toplama çalışması yaptılar.

cop2
Kafilenin başında bulunan Din Görevlisi Burhan Gelen, Nur Dağı’nın Peygamber Efendimizin İnzivaya çekildiği önemli bir yer olduğunu ve ilk vahyin de burada geldiğini hatırlatarak bu kutsal mekanın çöplük içinde kalmasına vicdanlarının el vermediğini söyledi. Düzceli umreciler olarak bir çöp temizleme seferberliği başlatmak istediklerini belirten Gelen, İnşallah Nur Dağı’nı ziyaret eden umrecilerimiz geldiklerinde bir poşet dolusu çöp toplasalar burası tertemiz olur diye konuştu.

cop3
Son nefesine kadar ‘ümmetim, ümmetim’ diyerek nefes veren İslam dininin yüce peygamberi Hz. Muhammed’e layık olmamız gerekli diyen Din görevlisi Nezih Bakkaloğlu da bizler burayı ziyaret ettik ve gördüğümüz tablo karşısında umreci kardeşlerimizle elimizden geldiğince bir temizlik çalışması yaptık. Ancak bu yeterli olmaz tabikide. Burada yüzbinlerce çöp var. Hem umrecilerimizde hem de Suudi yönetimine çöplerin toplanması için buradan sesleniyorum diye konuştu.

cop4
Mekke’de Umre Vazifesini Yapan Düzceli umreciler de gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemezken vatandaşlara da çöp atmayın çağrısında bulundular.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir