Ana Sayfa Genel DÜZCELİ UMRECİLER OSMANLI TREN GARINDA !

DÜZCELİ UMRECİLER OSMANLI TREN GARINDA !

1.055 views
0

Düzceli Umrecilerin Medine’deki ziyaretleri Gamame Mescidi, Medine Osmanlı Tren Garı ve Kutsal Emanetler Müzesi ile son buldu.

Cuma gününden bu yana Medine’de bulunan Düzceli Umreciler yarın ihrama girip Mekke’ye gidecekler ve Umre görevlerini yerine getirecekler. Düzceli umrecilerin Mekke ziyaretinden önce Medine’deki son günleri yine bol bol ibadet ve kutsal mekanları ziyaretle geçti.

Sultan II.Abdulhamid tarafından İstanbul Haydarpaşa garından Medine-i Münevvere’ye kadar gerçekleştiren Hicaz demiryolu’nun Medine’deki son durağı olan Medine Osmanlı Tren İstasyonu’nu ziyaret eden Umreciler Tren garı içerisindeki Kutsal emanetlerin yer aldığı müzeyi de gezme şansı elde ettiler.
I. Dünya Savaşı’na kadar yoğun bir şekilde kullanılan Medine Tren Garı bugün Medine’yi ziyaret edenlerin en çok ziyaret ettiği yerlerin başında geliyor.

Umreciler Medine’deki Tren İstasyonu ziyareti sırasında kağıt olmadığı için Taşlara yazılan Kur’an ayetlerinin de yer aldığı 1200 yıllık eserleri de yakından görme şansını elde ettiler.

16002955_1844877659103845_892515680379948408_n

Umreciler son olarak Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in Medine’deki ilk bayram namazını ve son dört sene bayram namazlarını kıldırdığı yer olarak bilinen Gamame Mescidini gezerek Görevli İmamlardan mescid hakkında bilgiler aldılar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir