Ana Sayfa Genel DÜZCELİ UMRECİLER CENNET-ÜL BAKİ KABRİSTANLIĞINDA

DÜZCELİ UMRECİLER CENNET-ÜL BAKİ KABRİSTANLIĞINDA

767 views
0

Düzceli Umrecilerin kutsal topraklardaki ziyaretleri devam ediyor. Umreciler bugün de Cuma namazı öncesinde Cennet-ül Baki kabristanlığını ziyaret ederek Kabristanda yatan Peygamber Efendimizin kızları Ümmügülsüm, Zeynep , Rukiye ve Fatıma Annemiz başta olmak üzere Sütannesi Halime Annemiz , Hz. Osman , Peygamber Efendimizin amcası İbni Abbas, Maliki mezhebi imamı İmam Malik’i , Uhud Şehidleri ve kabristanda yatan onbin sahabenin kabirlerini ziyaret ederek dua ettiler.

Düzceli umrecilerin katıldığı Kafilenin başındaki din görevlisi Burhan Gelen hoca Cennet-ül Baki Kabristanlığının Medineye gelindiğinde ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında geldiğini belirterek, ölüm merkezli bir hayatın yaşayarak ahiret bilinci oluşturulması gerektiğinin altını çizdi ve  Peygamber Efendimizin de burayı sık sık ziyaret ettiğini, vefatına yakın da Baki Kabristanlığını ziyaret ederek aramızdan ayrıldığını söyledi.

Baki kabristanlığını ziyaret eden Düzceli umreciler bol bol dua ettikten sonra hep birlikte Mescid-i Nebevi’de Cuma namazını eda ettiler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir