Ana Sayfa Genel DÜZCE’DE SABAH EZANLARI İKİ KEZ OKUNDU

DÜZCE’DE SABAH EZANLARI İKİ KEZ OKUNDU

627 views
0

Bu yıl ilk kez saatler ileri alınmadı. Ancak yaz saati uygulamasının azizliğine uğrayan Bazı camilerde saatler kendini otomatik olarak bir saat ileri alınca Düzce’de sabah ezanları vaktinden bir saat önce okundu. 04.42’de ilk ezanların okunması üzerine ezanı duyan bazı vatandaşlar yataklarından fırlayıp camilere akın etti. Ancak okunan ezanın yanlış okunduğu ve ezana daha bir saat olduğunu ise camilere gittiklerine fark ettiler.

WhatsApp Image 2017-03-26 at 09.44.17 (3)

Düzce’de bir çok camiden okunan otomatik ezan sistemi nedeniyle görevliler de zor anlar yaşadı. Görevliler erken okunan ezana müdahale etse de bir çok vatandaş okunan ezanı duyup camilere gitmeyi tercih etti.

Merkez Büyük Camiinde de vatandaşlar ezanın erken okunduğunu ilk etapta anlayamadı. Saatlerin ileri alınıp alınmadığı konusunda da tereddüte düştüklerini belirten vatandaşlar namazı kaçırmamak için ezan sonrası camiye geldiklerini söylediler.

WhatsApp Image 2017-03-26 at 09.44.17 (2)

Ezanın vaktinde yani 05.42’de tekrar okunmasının ardından vatandaşlar hep birlikte sabah namazını kıldılar.

Yetkililer karışıklığın ileri saat uygulamasına geçilmemesine rağmen saatlerin gece kendini otomatik olarak ileri almasından kaynaklandığını belirttiler.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir