Ana Sayfa Genel DÜZCE VE SAĞLIK HİZMETLERİ

DÜZCE VE SAĞLIK HİZMETLERİ

1.310 views
0

Merhaba Dostlar;
Uzunca bir aradan sonra tekrar birlikteyiz. 02 Ekim 2017 günü hayata gözlerini yuman annemin son dönemlerinde bir evladI olarak sağlık durumunu yakından takip etmek durumunda kaldığım için yazamadım. Bu süreci baz alarak Düzce’ de devlet eliyle verilen sağlık hizmetlerini size aktarmaya çalışacağım.
Annemi Kayseri’ den Düzce’ ye getirdiğimin ertesi günü bağlı olduğumuz Aile Hekimine durumu bildirdim. Kendisinin yönlendirmesi ile Evde Sağlık Hizmetlerine annemin kaydını yaptırdım. Evde Sağlık Hizmetleri Personeli 24 saat içerisinde evime gelerek annemin durumunu bizzat gördüler. Düzenledikleri evraktan bir suret bana verdiler. Herhangi bir durumda bu evrakla ilgili sağlık kuruluşuna gitmem yönünde telkinde bulundular.
Sağlık durumu sürekli değişen annemin ; pansumanları, serumların takılması, genel kontrolleri Evde Sağlık Hizmetleri Personeli ve Aile Sağlığı Hekimimiz tarafından evimizde yapıldı. Üç kez ağırlaşan annemin Düzce Atatürk Devlet Hastahanesi ve Düzce Araştırma Hastahanesine götürülüp getirilmesi yine aynı kurumun Hasta Nakil Araçları ile yapıldı.
Son aşamada Dokuz gün süre ile Düzce Araştırma Hastahanesi Genel Cerrahi Bölümünde tedavisi yapıldı. Serviste görevli tüm personelin özverili çalışmaları, hastalara yaklaşımları, verilen hizmet ve hasta yakınlarına karşı hareket tarzları özel hastahanelerle aynı seviyede idi.
Çoğumuz kendimiz yada aileden biri rahatsızlanınca büyük illerde bulunan doktorları aramaya oralarda tedavi olmaya çalışırız. Ancak ilimizde bulunan sağlık hizmetlerinden, burada görev yapan doktorlardan haberdar değilizdir.
Anlatmaya çalıştığım Düzce’ de sağlık hizmetleri 10 numara arkadaşlar. Bu vesile ile Düzce 4 Nolu Sağlık Ocağı Hekimi Fatih ARICAN, Düzce Evde Sağlık Hizmetlerinin tüm personeli ve Düzce Araştırma Hastahanesi Genel Cerrahi Servisi Hekim ve personellerine şükranlarımı sunuyorum. Sağlıkla ve mutlu kalın.

Turhan TÜRKASLAN

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir