Ana Sayfa Gündem DÜZCE HALKI YİNE MEYDANLARI DOLDURDU !

DÜZCE HALKI YİNE MEYDANLARI DOLDURDU !

635 views
0

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin birinci yılında, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri çerçevesinde 81 ilde vatandaşlar meydanlara akın etti.

Düzce’de de ellerinde bayraklarıyla Anıtpark Meydanına akın eden binlerce vatandaş, FETÖ’nün darbe girişimine tepki gösterdi.

IMG_2052

Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi’nce düzenlenen programda 15 Temmuz şehitleri için dualar edildi, 15 Temmuz ruhu yeniden yaşatıldı.

Anıtpark Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte, Vali Zülkif Dağlı, Belediye Başkanı Mehmet Keleş, İl Jandarma Komutanı Albay Yılmaz Özdemir, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve siyasi partilerin il başkanları hep birlikte sahneye çıkarak, 15 Temmuz Marşını vatandaşlarla birlikte söylediler.

IMG_2210

Etkinlikte Düzcelilere hitap eden Vali Zülkif Dağlı, 15 Temmuz şehitlerine rahmet; gazilere de acil şifalar dileyerek başladığı konuşmasında Milli birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. 15 Temmuz’da olduğu gibi bu gün de dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz diyen Vali Dağlı, Ülkemizin geleceği için iri olacağız, diri olacağız ve hep bir arada olacağız diye konuştu.

IMG_2194

Belediye Başkanı Mehmet Keleş de ” bundan tam bir yıl önce 15 Temmuz 2016 gecesi büyük bir ihanet ve işgal teşebbüsüne maruz kaldı. Ancak bu karanlık gecede yüce Türk milleti muhteşem bir destan yazdı. Sureti haktan görünerek 40 yıl boyunca insanların Dinini, imanını, değerlerini, duygularını, zekatlarını, sadakalarını ve yardımlarını istismar eden ihanet şebekesi varlığımıza kast etmiştir. Milletin çocuklarını çalarak bir kaç nesli heba eden bu nifak hareketi, Ülkemizin bekasını hedef almıştır. Bizler dün de bugün de yarın da bu meydanlarda her daim nöbette olmaya devam edeceğiz, Ülkemizi böldürmeye parçalatmaya asla izin vermeyeceğiz diye konuştu.

IMG_2169

Gecede Siyasi parti il Başkanları da tek tek söz alarak birer konuşma gerçekleştirdiler.

Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen Emniyet Müdürü Ufuk Baysan’ın babası Ramazan Baysan da anma etkinliklerinde sahneye gelerek söz aldı. Şehit Babası Baysan, Bu millet 15 Temmuz gecesi öyle bir duruş gösterdi ki bir daha böyle bir girişime kimse cesaret dahi edemez. Ben oğlumu şehit verdim, ama sizleri kazandım. Evladımı şehit verdiğim günden bu yana bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadınız. Sizler de artık benim için evlatlarımsınız diye konuştu.

IMG_2231

Konuşmaların ardından 15 Temmuz darbe gecesi yaşananlar dev ekranlardan vatandaşlara izlettirildi. Kur’an Tilaveti ve duaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Meclis’teki anma programındaki konuşması alandakilere canlı olarak izlettirildi. 15 Temmuz demokrasi marşlarının çalındığı gece Sabah namazı etkinliği ile sona erdi.

IMG_2244

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir