Ana Sayfa Gündem DÜZCE BELEDİYESİ BORÇ YÜKÜNÜ HAFİFLETMEYE ÇALIŞIYOR !

DÜZCE BELEDİYESİ BORÇ YÜKÜNÜ HAFİFLETMEYE ÇALIŞIYOR !

485 views
0

ÖNCE AUDİ ŞİMDİ DE 47 DAİRE BORCA KARŞILIK SATILDI !

Düzce’nin ilk kentsel dönüşüm projesi olan Camikebir’deki konutlar için ‘Yüzde 10’ indirimle yeniden ihale açan Düzce Belediyesi tüm daireleri elden çıkarttı ancak yine ‘kasasına para’ sokamadı. En düşük 341 bin TL, en yüksek ise 355 bin 500 TL arasında değişen fiyatlarla satışa çıkarılan 31 daire ihaleye katılan alacaklı firmalara borç karşılığında satıldı.

Düzce Belediyesi eski Başkanı Mehmet Keleş’in kullandığı lüks makam aracı Audi A8’in belediyenin borcu karşılığında temizlik işlerini yürüten firmaya verilmesinin ardından, Camikebir Mahallesi’ne yapılan ve belediyeye ait olan 47 daire de borca karşılık belediyenin işlerini yapan firmalara satıldı.

Düzce Belediyesi, kent merkezindeki Camikebir Mahallesi’nde 2007 yılında hayata geçirdiği kentsel dönüşüm projesi ile 72 bin metrekarelik alana TOKİ aracılığı ile 128 konut yaptırdı. Belediyeye arazisi karşılığı 47 daire verildi. Belediye, 142 metrekareden oluşan ve zemin katta bulunan daireler için 341 bin 362’şer lira, 2 ve 3’üncü katlar için ise 355 bin 500’er lira satış fiyatı belirledi. Ancak daireler yaklaşık 2 yıldır satılamadı.

Belediye, bir süre önce 16 konutu borcuna karşılık firmalara sattı. Elde kalan 31 konut da satışa çıkarıldı. Belediyeden alacaklı olan firmalar ihaleye katılarak borçlarına karşılık konutları satın aldı.

Geçen günlerde, Düzce Belediye eski Başkanı Mehmet Keleş’in lüks makam aracı da belediyenin borcu karşılığında temizlik şirketine verilmişti.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir