Ana Sayfa Eğitim CUMAYERİ’NE MODERN YÜKSEKOKUL BİNASI YAPILDI

CUMAYERİ’NE MODERN YÜKSEKOKUL BİNASI YAPILDI

658 views
0

Düzce Üniversitesi Cumayeri Meslek Yüksek okuluna ek bina yapılarak 530 olan öğrenci kapasitesi 2 Bin 500’e çıkarıldı. Ayrıca Yüksek okul için bağışta bulunan Nevhiz PAK ile Üniversite ve Cumayeri Belediyesi protokol imzalayarak Okulun isminin “Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksek Okulu” olarak değiştirilmesi kararı alındı. Yüksekokulun açılışını ise Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü gerçekleştirecek.

10 yıl önce Cumayeri’ne kurulan Düzce Üniversitesi Meslek Yüksek okuluna ek bina yapılarak 530 olan öğrenci kapasitesi 2 Bin 500’e çıkarıldı. 4 Bin 630 metrekarelik kapalı alanda, 20 adet derslik, 4 adet 90 kişilik amfi sınıf, 7 adet Bilgisayar (CAD) laboratuvarı, 1 adet Teknik Resim salonu 1 adet makine ve Metal Teknolojileri atölyeleri 1 adet mekatronik laboratuvarı il 1 adet Kütüphane 1 adet okuma salonu kütüphane kantin ve 13 adet Akademik ve idari personel ofislerinden oluşuyor.

HİÇBİR FEDAKARLIKTAN KAÇINMADIK

Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna Cumayeri Meslek Yüksek okulu ek binası için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını söyleyerek; “Cumayeri Meslek Yüksekokul’u için kapasiteyi artıracağız demiştik. Şuanda yaptığımız yeni binayla birinci eğitim kapasitesi sadece 2500 ‘e kadar ulaştı. Bir bina daha yaparak kapasiteyi 5 Bin’e çıkaracağız. Bu konuda rektör hanıma teşekkür ediyorum. Hiçbir fedakarlıktan kaçınmadı. Bize çok yardımcı oldu. Biz yeni binamızı yaptık. Öğrenci kapasitemizi arttırdık. Yeni binamızda yeni bölümler açılacak. Akademisyen olmadan bölümler açılamıyor. Bu konuda da Rektör Hocamız bize yardımcı olursa çok sevineceğiz” şeklinde konuştu.

AÇILIŞI BAKAN ÖZLÜ YAPACAK

Dr. Engin Pak Meslek Yüksek Okulu’nun açılışına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü gerçekleştirecek. Haftasonu planlanan açılış programı Bakan Özlü’nün programının değişmesi ile ileri bir tarihe ertelendi. Bakan Özlü Yüksek Okul Ek binasının açılışını önümüzdeki günlerde gerçekleştirecek. Özlü’nün açılıştan sonra Cumayeri halkına miting yapması ve ardından esnaf ziyaretinde bulunması bekleniyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir