Ana Sayfa Yerel Haber ÇOCUKLAR SİNEMAYLA BULUŞTU!

ÇOCUKLAR SİNEMAYLA BULUŞTU!

491 views
0

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı Sinemalar Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın’ projesi kapsamında Düzce’de 6 bin öğrenci sinemayla buluşmaya başladı. Proje kapsamına bugün ilk gösterim yapıldı.

‘Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın’ projesiyle 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri sinema salonlarında film seyretmenin keyfi yaşamaya başladı. Düzce’de ortaokula giden öğrenciler öğretmenleri nezaretinde sinemaya gelerek 120 filmini izlediler.

Düzce Krempark AVM Moonlight Cinema Club yöneticisi Mine Alkan Met, orta öğretim kapsamında yapılan etkinlikte çocukların Türkiye genelinde 120, İksir, Ertuğrul 1980, Son mektup ve Evliya Çelebi filmlerinden bir tanesini seyredeceklerini belirterek “Düzce’de yaklaşık 6 bin öğrenci katılıyor. Kültür Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sinemalar Genel Müdürlüğü ortaklaşa bir proje gerçekleştirildi, Bunu istinaden Kültür Bakanlığının desteklediği 5 tane film belirlendi. Her hafta gösterimleri yapılacak. Okul okul çocuklarımız gelecek tüm Türkiye’de de 1 milyon öğrenci bu filmler seyrettirilecek. Tamamen ücretsiz olacak ve sinemaya gelen tüm çocuklarımıza mısır ve su ikramımız olacak” dedi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir