Ana Sayfa Gündem CHP’NİN 7 VEKİLİ ”HAYIR” İÇİN DÜZCE’DE

CHP’NİN 7 VEKİLİ ”HAYIR” İÇİN DÜZCE’DE

702 views
0

CHP’nin 7 Milletvekili Düzce’ye geldi. Milletvekilleri iktidara yüklendi, devletin evet dediğini, yapılan tüm baskılara rağmen, Ak Parti’ye oy vermiş vatandaşlar dahil milletin hayır için direndiğini söylediler.

CHP Milletvekilleri Düzce’ye çıkartma yaptı. İl Teşkilatının saha çalışmalarına katılmak üzere, İstanbul Milletvekilleri Gürsel Tekin, Didem Engin, Enis Berberoğlu, Mahmut Tanal, İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Bolu Milletvekili Tanju Özcan ve Parti Meclis Üyesi Canan Kaftancıoğlu Düzce’ye geldi.

İlk olarak il binasında partililerle birlikte bir basın toplantısı düzenleyen CHP Milletvekilleri, anayasa değişikliği ve halk oylaması konusunda kısa birer açıklama yaptılar.

17425156_1486798298010899_6660088403594167816_n

İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, iktidara yüklendi, “ her şeyi esir alabilirsiniz ama esir alamayacağınız bir kurum var ki Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu 6 okun siyasi partisi” dedi.Tekin, Türkiye genelinde yüzde 65 hayır çıkacağını söylerken, Düzce’nin sağduyusuna inandığını belirtti, yüzde 50’nin üstünde hayır beklediğini dile getirdi.

Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ise, anayasa değişikliğinin tetikçisinin fetö olduğunu iddia etti, Ak Parti’nin iktidar olduğu süreçte bir çok sektörün Avrupa ülkelerine paylaştırıldığını söylerken, bu anayasaya evet diyenin millet olmadığını belirtti, “ devlet evet diyor millet de hayır diyor direniyor” dedi.İstanbul Milletvekili Didem Engin de, partisinin yaptığı saha çalışmalarında anayasa değişikliğine çok tepki olduğunu ve Ak parti’ye oy vermiş vatandaşların dahi hayır oyu vereceklerini belirtti.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir