Ana Sayfa Gündem CHP’Lİ ÖZCAN REFERANDUM ÇALIŞMALARI İÇİN DÜZCE’DE

CHP’Lİ ÖZCAN REFERANDUM ÇALIŞMALARI İÇİN DÜZCE’DE

652 views
0

Partisinin referandum çalışmalarına katılmak için Düzce’ye gelen CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, önce esnaf ziyaretleri yaptı ardından il örgütü binasında basın mensuplarına ve partililere açıklamalarda bulundu.

Referandum için kararsız vatandaşın pek kalmadığını söyleyen Özcan, kararsız kalanların bir kısmının hayır demek istediğini savunarak iktidarın hayır diyenleri hain ilan etmesi nedeniyle sessiz kalmayı tercih ettiğini kaydetti.

17016127_10210035131888425_5184289283831982827_o

Sisteme kayıtsız şartsız evet diyenlerin bir kişi istediği için evet dediğini ifade eden Özcan, 80 milyon nüfusun bir kişiden büyük olduğunu vurgulayarak, “Dünyanın kaderini 5 ülkeye bırakılmayacağını söylüyorlar. 80 milyonun kaderini kendilerine bıraktırmak istiyorlar. Sistemin özü şu, bir kişi genel bir vekaletname istiyor. Diyor ki, ‘Bana noterden bir vekaletname çıkart. Senin malını mülkünü almaya, paranı çekmeye, senin adına her konuda karar vermeye, çoluk çocuğunun geleceğiyle ilgili kararları verme konusunda bana bir genel vekaletname çıkartın’
Düzcelilere soruyorum, bir muhtar mahallenizi köyünüzü yönetmek için malınızı mülkünüzü alıp satma konusunda vekaletname istese verecek misiniz?” dedi.

Yasama, yürütme ve yargının tek kişide toplanmasının ‘tek adam rejimi’ olduğunu aktaran Özcan, rejim değişikliğiyle, parlamenter sistemden tek adam rejimine dönüldüğünü dile getirdi.

Çok geniş yetkilerin siyasetçiyi yoldan çıkaracağını belirten Özcan, “Denetimsiz yetkiler yoldan çıkarır. Çok geniş yetkiye sahip bir siyasi yoldan çıkarsa 80 milyonu mağdur eder.” Diye konuştu.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments