Ana Sayfa Gündem BASIN MESLEĞİ FEDAKARCA YAPILAN BİR MESLEKTİR

BASIN MESLEĞİ FEDAKARCA YAPILAN BİR MESLEKTİR

650 views
0

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle Düzce’de görev yapan tüm gazetecilerin günlerini kutladı. Basın mesleğinin fedakarca yapıldığının altını çizen Çakar; gazetecilik mesleğinin önemi, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında da tekrar ortaya çıkmıştır dedi.

Çakar mesajında şu ifadelere yer verdi;

”Üzerlerinde taşıdıkları mühim sorumluluk nedeniyle dünyanın en zor mesleklerinden biri olan gazetecilik mesleği, toplumu aydınlatmak için zaman ve mekan gözetmeksizin büyük fedakarlıklarla yapılan bir meslektir.

Gazeteciler; bölgesel, ulusal ve uluslararası alanda yaşanan gelişmeleri, doğru ve gerçek bilgiyi, kişi haklarına saygı, özel hayata saygı, tarafsızlık gibi hukukun evrensel standartlarına bağlı kalarak kamuoyunun tüm kesimlerine iletmektedir.

Ülkemizin sosyal, kültürel, ekonomik gelişmesi ve kalkınması için yürütülmekte olan çalışmaların kamuoyu ile paylaşılması konusunda da önemli görevler üstlenen gazetecilerin ve gazetecilik mesleğinin önemi, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında da tekrar ortaya çıkmıştır.

Sorumluluk içerisinde, görevlerini başarıyla sürdürmekte olan gazetecilerimizin ve bütün basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü” tebrik eder, fedakârca görev yaparken yaşamlarını kaybeden basın çalışanlarımızı rahmetle anar, tüm basın mensuplarının bundan sonraki çalışma hayatlarında başarılar dileriz.”

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir