Ana Sayfa Genel BAKAN YARDIMCISI ERDEM; DÜZCE’Yİ ÖNEMSİYORUZ

BAKAN YARDIMCISI ERDEM; DÜZCE’Yİ ÖNEMSİYORUZ

583 views
0

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Düzce’nin eğitim sorunlarını en kısa sürede çözmek için ellerinden geleni yaptıklarını kaydetti. Düzceli öğrenci ve velilere müsterih olun telkininde bulunan Erdem “Düzce’yi önemsiyoruz” dedi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Annem varsa bende varım projesinin startını vermek üzere Düzce’ye geldi. Erdem ilk olarak Düzce Valisi Zülkif Dağlı’yı makamında ziyaret etti.

Erdem Burada yaptığı açıklamada eğitim kalitesini arttırmak adına yapılan çalışmaların Düzce özelinde de çok iyi durumda olduğunu belirterek “Düzce’ye okuma kampanyasını başlatmak üzere geldik. Milli Eğitim Bakanlığı olarak Türkiye’de eğitimin kalitesini arttırmak adına yapılan çalışmalar Düzce ilimiz özeline baktığımızda da çok iyi bir durumda. Son 14 yılda neredeyse Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan derslik sayısı kadar derslik yapıldı. Düzce’nin 2 bin civarında öğretmeni varken bizim dönemimizde bu sayı 4 bin 700’lere ulaştı. Bizim dönemimizde yüzde 66 atama yapıldı. Düzce’de devamı eden yatırımlarımız var. Yaklaşık 20 proje. Bakanımız, Valimiz, Milletvekillerimiz tüm siyasiler Düzce konularına çok hakimler. Çarşamba günü Milli Eğitim Bakanlığı ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının bir protokolünde sayın Valim, Milli Eğitim Bakanımıza buranın konularını iletmek üzere dosyalarını getirmişti. Düzce milli manevi değerleri ile önemli bir ilimiz. Buradaki 70 bine yakın öğrencimiz ve velileri müsterih olsunlar. Bakanlık olarak Düzce’nin ihtiyaçlarını birlikte daha kısa sürede çözmek adına elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Vali Zülkif Dağlı ise Milli Eğitim Bakanlığının bu güne kadar hiç bir taleplerini geri çevirmediğini söyleyerek “Sayın Bakan Yardımcımız bizi bu önemli günümüzde yalnız bırakmadı. Annem varsa bende varım projesini başlatacağız. Ardından Valiliğimiz yanındaki Bilim Merkezimizin açılışı yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığına ilimize olan özel ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ne istesek veriliyor. Geçtiğimiz günlerde Bakanımıza Akçakoca Fen lisemizi tekrar hatırlattık. Ek yatırımlarımızı hatırlattık. Bakanımız sağ olsunlar hemen destek vereceklerini belirttiler” şeklinde açıklama yaptı.

DSC_6707

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem daha sonra Vali Zülkif Dağlı ile birlikte Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’i makanında ziyaret etti. Düzce Belediyesi’nde incelemelerde bulunan Bakan Yardımcısı Erdem belediye meydanında çiçeklerle karşılandı. Başkan Keleş, Bakan Yardımcısı Erdem’e ziyaretlerinden dolayıteşekkür ederek “sayın bakanımız hoş geldiniz. Bugün burada iki güzide misafirimiz var. Birisi Milli
Eğitim Bakan Yardımcımız Orhan Erdem diğeri de Bolu Milletvekilimiz Ali Ercoşkun bey kendilerine çok teşekkür ediyorum, hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyorum. Ayrıca değerli bakan yardımcımız bakanlığımızın Düzce’de yaptığı çalışmaları da biliyoruz. Geçen belediye başkanlığı dönemimde burada tüm okullar prefabrikti. Şimdi hemen hemen hepsi yeni binalarına kavuştu. Gerçekten Düzce için çok önemli hizmetleriniz oldu. Ben tüm Düzceliler adına size teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

DSC_6734

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem de yaptığı açıklamada Düzce için çok sayıda projeler hazırlandığına dikkat çekerek “Ben de değerli başkanıma misafirperverliği için valimize de çok teşekkür ediyorum. Valilikte de söyledik; Düzce’de çok güzel bir uyum var. Başta Bakanımız Faruk Bey ile valimiz, belediye başkanımız, teşkilatımız, herkes çok ilgili. Burada ilk iş eğitim alanında yapılacak düzenlemeler oldu. Bakan Danışmanımız Ömer Bey ile biz Düzce’nin eğitim adına en küçük sorunundan en büyüğüne kadar biliyoruz, elimizden gelen çabayla çalışıyoruz. AK Parti’nin yatırım hamlesi içinde Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan derslik sayısı son 14 yılda iki katına çıkarıldı diye konuştu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir