Ana Sayfa Yerel Haber Anaokulu Öğrencileri ‘Yaşlılar Haftasını’ Kutladı

Anaokulu Öğrencileri ‘Yaşlılar Haftasını’ Kutladı

496 views
0

Gölyaka Anaokulu Öğrencileri ‘Yaşlılar Haftası’nı babaanne, anneanne ve dedeleriyle birlikte kutladı.

18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası dolayısıyla Gölyaka Anaokulu öğrencileri babaanne, anneanne ve dedelerine özel etkinlik düzenledi.

Etkinliğe, Gölyaka Milli Eğitim Müdürü Ergin Taştepe, Şube Müdürü Ali Kanık, Halk Eğitimi Müdürü Ahmet Beyter, Orman İşletme Müdürü Mevlüt Arslan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İrfan Başar, Kurum Müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

Yaşlılar Haftası etkinliği kapsamında torunlarıyla bir araya gelen öğrencilerin büyükleri kendileri için hazırladığı süpriz karşısında duygu dolu anlar yaşadı. Okulun bahçesinde yapılan etkinlikte minik öğrenciler ellerinde büyükleri için yazılan güzel sözlerin bulunduğu pankartlarla birlikte öğrenciler anneanne, babaanne, dede, anne ve babalarıyla birlikte Polis ekibi eşliğinde okul çevresinde yürüyüş yaptı.

Etkinlikte konuşma yapan Gölyaka Anaokulu Müdürü Nagehan Çelebi ” Çocuklarımıza, yaşlılara karşı saygı duyulması gerektiğini, yaşlıları sevmeleri gerektiğini anlattık. Bugün artık farklı yaşlar eskisi gibi bir araya gelemiyor ve böylesine keyifli farklı paylaşımlar yaşanılamıyor.

Bir toplumun yaşlısına sahip çıkarak, onları hayatlarının son dönemecinde huzurlu ve sorunlardan arınmış bir şekilde hayatlarına devamını sağlamak bir kültür mirasıdır. Tüm yaşlıların Yaşlılar Gününü kutluyor, onların sadece bir günde değil, her zaman için baş tacımız olduğunu özellikle vurgulayarak, tüm yaşlılarımıza sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum” dedi.

Etkinlik sonunda yemek ve çay ikramı yapıldı.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir