Ana Sayfa Genel 9500 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

9500 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

713 views
0

Dünya Ormancılık, Su ve Meteoroloji Günü kapsamında Kalıcı Konutlar Hafız Hasan Şen İmam Hatip Orta Okulunda düzenlenen etkinlikte 9500 adet fidan toptakla buluştu. Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Efteni Gölü için proje çalışmasının tamamlandığını kaydederek maliyeti 50 milyon liranın üzerinde olan projenin yapımına başlanacağını söyledi. Dağlı ayrıca Düzce Ovasının sulanması konusunda DSİ Genel Müdürlüğünün 200 milyon liralık projesinin bu yıl devreye gireceğini kaydetti.

2017-03-22-HafıHasanŞen-Ağaç-Dikim-Töreni (4)

Kalıcı Konutlar Hafız Hasan Şen İmam Hatip Orta Okulunda Dünya Ormancılık, Su ve Meteoroloji Günü dolayısıyla Düzce Valiliği öncülüğünde fidan dikim töreni yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan etkinlikte Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Bolu Orman Bölge Müdür Yardımcısı Nizamettin Ören ve Okul Müdürü Bayram Ali Yılmaz günün önem ve anlamını belirten konuşmalar yaptı.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce’nin yüzde 51’inin ormanlarla kaplı olduğu ifade ederek bu durumu korumak ve daha ileriye götürmek için neler yapıldığının önemli olduğunu söyledi. Efteni’ye koruma havzası oluşturulacak Orman Genel Müdürlüğünün Düzce’de ormancılık faaliyetlerinin yüzde 100’ün üzerinde gerçekleştirdiğini dile getiren Dağlı, Devlet Su İşlerinin (DSİ) Düzce’de neler yaptığını söz ederek önemli bir açıklama yaptı.

2017-03-22-HafıHasanŞen-Ağaç-Dikim-Töreni (2)

Efteni Gölü için proje çalışmasının tamamlandığını kaydeden Dağlı, konuyla ilgili detaylar verdi. “50 milyon liranın üzerinde rakamlı bir projenin yakında yapımına başlanacak. İlimiz için hem rekreasyon alanı hem de suyun belirli bir alana toplanması koşuluyla suyu yükselterek koruma havzası oluşacak.” Dedi.

Düzce’nin su kaynakları bakımında çok zengin olduğunun altını çizen Dağlı, Düzce Ovasının sulanması konusunda DSİ Genel Müdürlüğünün yaptığı projeden söz ederek “Proje bu yıl önemli ölçüde devreye girecek gibi görünüyor. Projesi tamamlandı. 200 milyon liranın üzerinde bir maliyeti bulunuyor. Ayrıca yapımları devam eden göletlerimiz var. DSİ’nin Türkiye’nin en büyük yatırımcı kuruluşu olma özelliği devam ediyor.” diye konuştu.

2017-03-22-HafıHasanŞen-Ağaç-Dikim-Töreni (5)

Konuşmaların ardından etkinlik nedeniyle düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından madalya verildi.

2017-03-22-HafıHasanŞen-Ağaç-Dikim-Töreni (6)

Etkinlik Düzce Belediyesi Mehteran takımı ve Fatih Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerinin Karadeniz Halk Oyunları gösterisiyle devam etti.

Etkinliğin sonunda Düzce Valisi Zülkif Dağlı, ilk fidanı toprakla buluşturarak can suyu verdi.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments