Ana Sayfa Ekonomi 3100 KİŞİ FAİZSİZ KREDİ ALMAYA HAK KAZANDI

3100 KİŞİ FAİZSİZ KREDİ ALMAYA HAK KAZANDI

790 views
1

KOSGEB İl Müdürü Arif Torun “KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi” desteği kapsamında Düzce’den 5.500 başvuru alındığını ve bu bşvurulardan kriterlere uyan 3.100 KOBİ’ye KOSGEB Kredi Faiz Desteği sağlanacağını duyurdu. Bilindiği üzere aynı uygulamada daha önce 2700 başvurudan sadece 60 kişi yararlanabilmişti.

2016 yılında KOSGEB aracılığı ile esnaf ve küçük işletmelere verilen faizsiz kredi desteği 2017 yılında da devam ediyor. KOSGEB İl Müdürü Arif Torun, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün talimatı ile devreye giren ikinci faizsiz kredi desteğine yapılan başvuruların sonuçlarını açıkladı.

Torun; Başbakan Binali Yıldırım tarafından duyurulan “KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi” desteği kapsamında 5.500 başvurunun alındığı Düzce’de 3.100 işletmenin bu haktan yararlanabileceğini bildirdi.

Daha önce yapılan faizsiz kredi desteğine Düzce’de 2700 başvuru yapılmış 60 şanslı KOBİ hak kazanmıştı. Torun hak kazananlara KOSGEB Başkanlığı bilgilendirme sistemi yoluyla kısa mesaj ve e-posta gönderildiğini ayrıca, http://sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr adresinden de başvuru sonucunun öğrenilebileceğini kaydetti.

Hak kazananların faizsiz krediyi alabilmeleri için atmaları gereken adımlar hakkında bilgiler veren Torun, “Kredi sürecinde, başvurusu olumlu bulunan işletme sahipleri, http://sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr adresinden alacakları çıktıyla program dahilindeki bankalardan bir tanesine giderek kredi işlemlerini başlatacak. Bankalar, KOBİ’lerden gelen talepleri bankacılık mevzuatı ve kendi kredi politikalarına göre değerlendirip, kredi kullanma talebini uygun gördükleri işletmeler için sistemde ön onay verecek. Ön onay verme aşamasında, banka tarafından öngörülen kredi miktarı da sisteme kaydedilecek. ”ifadelerini kullandı.

Sıfır Faizli KOSGEB kredisi, ilk 12 ay geri ödemesiz olarak uygulanacak. Geri ödemeler, üçer aylık eşit taksitler halinde toplam 36 ayda yapılacak. Bu destekle birlikte kısa sürede piyasaya yaklaşık 11 milyar TL tutarında bir maddi girişin olması bekleniyor.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ahmetcan Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ahmetcan
Ziyaretçi
ahmetcan

Bize yine çıkmadı, önceki gibi torpili olanlara çıktı