Ana Sayfa Sağlık & Yaşam AŞIRI YAĞIŞLAR BİR YIL SONRA AYNI TARİHTE YİNE GÖLYAKA’YI VURDU!

AŞIRI YAĞIŞLAR BİR YIL SONRA AYNI TARİHTE YİNE GÖLYAKA’YI VURDU!

141 views
0
Bundan tam bir yıl önce 18 Haziran 2019 yılında Gölyaka’da yaşanan sel felaketinin ardından ilçede bir yıl sonra yeniden afet yaşandı. Gölyaka ilçesinde, şiddetli sağanak nedeniyle birçok mahellede su taşkınları yaşandı. Belediye başkanı Yakup Demircan 60 yıldır ilçemizde ilk kez bu denli büyük bir afet yaşanıyor dedi.
Gölyaka merkez ve köylerinde mağduriyetler oluştuğunu belirten Demircan şunları söyledi: “Yoğun yağış sonrası sel suları evleri bastı. Gölyaka merkezde mağduriyetler oluştu. Çok şükür can kaybımız yok ama maddi kayıplarımız var. Bölgemizdeki yaşlı vatandaşlar ile konuştuğumda 60 senedir böyle bir olayın olmadığı bilgisini aldım. Bu kadar büyük çapta afat ilk defa yaşanıyor.”dedi.

 “Evleri tahliye operasyonuna başladık”

Evlerde tahliye operasyonuna başladıklarını belirten Demircan şunları aktardı: “Yazıpınar Mahallesi, Fatih Mahallesi, Kültür Mahallesi, Merkez mahalle ve diğer mahalleler selden etkilendi. Merkez Camii’nin etrafı ve ana caddelerde sel afeti yaşandı. Devletimizin imkanları ile çalışmaları hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Yağmur durdu su basan evleri tahliye operasyonuna başladık.”
Kapanan yolları açtıklarını belirten Demircan şunları söyledi: “Konutlar bölgesinde ve Gölyaka’ya girişteki heyelanlar trafiğin akışını engelledi. Yol açma çalışmalarımızı yapıyoruz. Can kaybımız yok maddi hasar oluştu. Bir anda oldu olaylar bizde anlamadık. Çok yoğun bir yağış vardı. İlçeye giriş-çıkış var. Trafikte bir aksama yok. Yollarımızı açmış bulunuyoruz. Tüm gücümüzle çalışmalarımızı yapıyoruz. İl özel idaresinin araçları, DSİ’nin araçları herkes burada yoğun bir şekilde çalışıyor.”dedi.
untitled-3

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir