Ana Sayfa Teknoloji 7’DEN 70’E BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLADI

7’DEN 70’E BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLADI

264 views
0

Düzce Belediyesi tarafından hazırlanan ve TÜBİTAK tarafından kabul edilen “7’den 70’e Bilim Şenliği” etkinlikleri Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde açılış töreni ile başladı.

Düzce Belediyesi AB Proje Ofisi tarafından hazırlanan ‘TÜBİTAK 4007 Bilim ve Toplu Projeleri’ destekleme programı hayata geçirildi. Projenin açılış töreni Düzce Belediye Kültür Merkezi’nde yapıldı.

BLD_0700

Törene Düzce Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, Düzce Belediyesi Meclis Başkan Vekili Salih Keskinli, Belediye Başkan Yardımcısı Şemsettin Yenersoy, daire müdürleri, okul idarecileri ve
öğrenciler katıldı.

BLD_0677

TÜBİTAK Bilim Şenliği’nin açılışında konuşan Düzce Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, ülkenin gelişmesi açısından bilim ve fenin önemini vurgulayarak “Eğer bilim ve fene önem vermezsek kalkınabilme imkanımız olmayacak. Bilim ve fen anlamında her türlü araştırma ve yatırımın esirgenmeden yapılması büyük önem arz ediyor. Eğer kendi uçak, araba ve telefonumuzu kendimiz yapabiliyorsak çağdaş medeniyetler arasında yerimizi alır ve haysiyetli bir millet olarak yaşamaya devam ederiz. Gençlerimizin bilim ve fenne yöneltilmesi bu açıdan çok önemli.”dedi.

BLD_0671

Belediye Meclis Başkan Vekili Salih Keskinli ise “Her yaş grubundan özellikle gençlerimizin pozitif bilimlere olan ilgisini arttırmak ve bu konuda farkındalık yaratmak amacı ile bu organizasyon hazırlandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Düzce Üniversitesinin de destekleri ile 3 gün boyunca “7’den 70’e Bilim Şenliğimiz Kültür merkezimizde devam edecek.” dedi.

BLD_0666

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ise yaptığı konuşmasında şu bilgilendirmelerde bulundu: “Bilim şenlikleri, genç beyinlerin bilimin önemini kavramasında yol göstericidir. Öğrencilerimizin başarısı bizler için çok önemlidir ancak günümüz dünyasında teorik bilgilerin, hayal gücünün ve farklı fikirlerin birleşmesi önemlidir. Etkinliklerin bilimsel çalışmalar ile desteklenmesi çocuklarımızın yaparak, yaşayarak öğrenmesini sağlayacaktır. Bilim şenliğimizde 21 etkinlik atölyesi kurulacak ve öğretmenlerimiz için 14 eğitim semineri verilecek. Yaklaşık 10 bin öğrencimiz ve 500 öğretmenimizin katılımını sağlayacağız.”

BLD_0706

Proje kapsamında Kültür Merkezi’nde 22 etkinlik atölyesi açıldı. Ayrıca 6 farklı alanda sergi alanları oluşturuldu. Proje ile bilimsel iletişimin sağlanması, atölye/laboratuar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler gibi etkinliklerle katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması hedefleniyor.

BLD_0734

untitled-3

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz