Ana Sayfa Eğitim 1000 ÖĞRENCİ AYNI ANDA KİTAP OKUDU

1000 ÖĞRENCİ AYNI ANDA KİTAP OKUDU

622 views
0

Düzce’de bin öğrenci aynı anda 20 dakika boyunca sessizce kitap okudu. Öğrenciler kitap okumanın güzel konuşmaya faydası olduğunu söyledi.

Düzce’de Kütüphaneler Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa Sessiz Kitap Okuma etkinliği düzenlendi.

Anıtpark’ta düzenlenen etkinliğe öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra büyükler de katıldı. Etkinliğe katılan yaklaşık 20 dakika getirdikleri kitapları okudular.

12670049

Etkinliğe katılan Vali Yardımcısı Turgut Serimer, bin öğrencinin katılımı ile kitap okuma etkinliği düzenlediklerini belirterek “Bin öğrencinin katılımı ile güzel bir havada okuma etkinliği yapıyoruz. Öğrencilerimizi ne kadar erken yaşta okumaya sevk edersek çocuklarımızın yıllar geçtikçe konuları anlama bunları tahlil etme yetenekleri o derece artacaktır. Büyüklerimizin dediği gibi kitap en iyi dosttur” dedi.

12670047

Kitap okuyan öğrenciler ise kitap okuma etkinliğine katıldıklarını belirterek kitap okumanın güzel konuşmaya faydası olduğunu ve kelime hazinelerinin geliştiğini söylediler.

Kitap okuma etkinliği sonunda çocuklar okullarına geri döndüler.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir