Ana Sayfa Eğitim 100 YILLIK TERANE’YE BÜYÜK İLGİ

100 YILLIK TERANE’YE BÜYÜK İLGİ

748 views
0

Düzce’ye gelen yazar Taha Ün, Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemi ile yakın tarihin karşılaştırmalı medya analizi olarak değerlendirildiği “100 Yıllık Terane”adlı kitabını Düzceli okurları için imzaladı.

Düzce Üniversitesi ve AK Parti Düzce Gençlik Kolları ÜNİAK ortak çalışması ile Düzce’ye gelen Taha Ün, “100 Yıllık Terane” adlı kitabının imza gününde okurlarıyla Düzce Belediye Sergi Salonu’nda buluştu.

AK1_1312

Söyleşiye Belediye Başkanı Mehmet Keleş, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Fazlı Koç, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sebahat Uçar, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. AK Parti Düzce Gençlik Kolları Başkanı Fazlı Koç, “Katkılarından dolayı Belediye Başkanımız Mehmet Keleş’e, Taha Ün’e de böyle güzel bir kitabı bizlerle buluşturduğu için teşekkür ederim. Kitabın içeriğine baktığınızda görselliğiyle ve içeriğiyle bize o gece yaşananları anlattığı gerçekliliğiyle anlattığı için teşekkür ederim”
dedi.

Başkan Keleş konuşmasında Türk tarihinin aktarılması gibi aktarılmadığını ifade ederek “Baş sayfalara göz attığımda Abdülhamit ve Cumhurbaşkanımız arasında benzetmeler var. Çok kıymetli bir eser olduğuna inanıyorum. Bizim tarihimizi anlatsak ne kitaplar alır ne kütüphaneler alır. Ne yazık ki tarihimiz aktarılması gerektiği gibi aktarılmıyor. O yüzden Taha Ün gibi yazarlar çok önemli yazarlar. Tarihimizi, misyonumuzu ve vizyonumuzu bize anlatacak yazarlara ihtiyacımız” dedi.

AK1_1290

Okura bir asırı geçen süreç içerisinde zamanı, olayları, kişileri ve tepkileri mukayese imkanı vermeye çalıştığını dile getiren Yazar Ün, “Bu coğrafyanın ne anlama geldiğini anladığım zaman ülkece her zaman hassas bir süreçten geçeceğimizi anladım. 1071 yılında Anadolu’ya giren Alpaslan’ın askerleri ne kadar rahat ettiyse, 1974’te Kıbrıs’taki Türklerin canlarını korumak için savaşanlar ne kadar rahat ettiyse,15 temmuz gecesi Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla tanklara kendilerini siper edenler rahat etmeyi ne kadar bekledilerse bizlerde rahat etmeyeceğiz. Bu topraklarda var olmak istiyorsak mücadele etmemiz gerek” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Yazar Taha Ün, gençlerin kitaplarını imzaladı.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir